Fortuna

Rejestracja bez dowodu?
Tak
Transmisje meczów
Tak
Zakłady na żywo
Tak
Zakłady wirtualne
Tak
Fortuna
Bukmacher Fortuna
Minimalna wypłata 0.01 zł
Minimalna stawka 2 zł
Szczegółowe informacje
Aplikacja mobilna iOS, Android
Opcje płatności Tpay, Blik, Karta Płatnicza, PayU, Skrill
Obsługa klienta e-mail, chat, infolinia zł
Minimalna wypłata 0.01 zł
Minimalna stawka 2 zł
Rejestracja bez dowodu Tak
Zakłady na żywo Tak
Zakłady wirtualne Tak
Transmisje meczów Tak
Rodzaje kuponów SOLO, AKO, Zakłady Systemowe
Esport Nie

Legalny bukmacher Fortuna to jedna z najbardziej znanych na polskim rynku firm, oferujących zakłady sportowe w internecie. Aktywność bukmachera sięga roku 1996, kiedy to prowadził pierwsze punkty stacjonarne pod marką Profesjonał. Decyzją Ministerstwa Finansów z dnia 23.01.2012 r., Fortuna uzyskała zezwolenie na zakłady bukmacherskie online (licencja nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565), które z powodzeniem organizuje dla tysięcy czynnych użytkowników serwisu.

Pochodzący z Czech bukmacher ma już na naszym rynku ugruntowaną pozycję, a jego oferta niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem fanów obstawiania wyników sportowych. Fortuna dba o budowanie pozytywnego wizerunku, czego przejawem jest duża aktywność w zakresie wspierania sportu (bukmacher jest m. in. partnerem kilku futbolowych klubów, PZN, KSW oraz sponsorem tytularnym piłkarskiej 1. ligi).

Sprawdziliśmy jak aktualnie wygląda propozycja Fortuny dla nowych graczy i stałych bywalców oraz czy przypadkiem ten „żółto-czarny” gigant rynku bukmacherskiego – nie spoczął na laurach i nie popadł w rutynę. My już to wiemy, a Ty – jesteś ciekaw?

Jak założyć i zasilić konto gracza w Fortuna?

Fortuna umożliwia osobom pełnoletnim założenie konta bukmacherskiego w dwóch etapach. Po wypełnieniu prostego interaktywnego formularza rejestracyjnego, należy kliknąć w link aktywacyjny, który przyjdzie na podany adres e-mail. Od tego momentu gracz posiada tzw. konto tymczasowe, które umożliwia zrobienie pierwszego depozytu oraz zawieranie zakładów w Fortunie. Status konta tymczasowego to doskonała okazja do sprawdzenia oferty bukmacherskiej w praktyce i zapoznania się z funkcjonalnością serwisu.

Do 28 dni od chwili założenia konta tymczasowego, konieczne jest dokończenie procesu rejestracji, czyli przekwalifikowanie go na konto stałe. Aby tego dokonać, trzeba przesłać do Fortuny – skan bądź zdjęcie dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport; dokładne wytyczne w tym zakresie użytkownik otrzyma od bukmachera). Dodatkowo, należy uzupełnić w systemie dane osobowe wraz z określeniem limitów na grę. Założenie konta stałego można oczywiście uskutecznić od razu, bez potrzeby oczekiwania 4 tygodni. Konto stałe daje pełny dostęp do promocji, wszystkich funkcjonalności oraz wypłaty wygranych w zakładach pieniędzy.

rejestracja w fortuna

Konto w Fortunie można zasilić szybkim przelewem, PayU, Tpay, przy pomocy BLIK, karty płatniczej, portmonetki internetowej Skrill, a nawet składając wizytę w jednym z oddziałów stacjonarnych bukmachera. Minimalna wpłata wynosi tylko 1 zł. (przy przelewie tpay – 0,01 zł.), natomiast przy wypłatach nie ma żadnych ograniczeń. Najmniejsza stawka, za jaką można obstawić kupon – to 2 zł.

Co Fortuna oferuje nowym użytkownikom platformy na dobry start?

Dobry bonus na start to zawsze poważna karta przetargowa, żeby zachęcić klienta do korzystania z usług bukmachera. Fortuna przygotowała dla wszystkich nowych użytkowników wyjątkowe powitanie – w postaci aż trzech bonusów:

100% premii od pierwszej wpłaty – do 1000 zł,
⦁ zakład bez ryzyka do 100 zł,
⦁ bonusowe punkty FKP.

Fortuna podwaja pierwszy depozyt do kwoty 1000 złotych, jednak, aby uwolnić bonus, należy dokonać 4-krotnego obrotu wpłaty (np. przy wpłacie 100 zł., suma stawek na zakłady musi wynieść co najmniej 400 zł.). Obrót trzeba wykonać w czasie 30 dni od momentu zasilenia konta. Do prawidłowo wykonanego obrotu wliczają się wyłącznie kupony AKO, zawierające minimum 3 zdarzenia z łącznym kursem nie niższym niż 1.60.

Zakład bez ryzyka – jak sama nazwa bonusu wskazuje – daje możliwość obstawienia kuponu z gwarancją zwrotu stawki w przypadku przegranej. Aby w 100% wykorzystać ten fajny prezent od Fortuny, trzeba obstawić kupon stawką 114 zł (podatek) – wówczas, jeśli kupon okaże się nietrafiony, na konto gracza zwrócona zostanie cała „stówka”.

Bezpośrednio po rejestracji, Fortuna zaksięguje również na koncie użytkownika 2800 FKP o równowartości 20 zł. można je z czasem wykorzystać do zakupów w e-shop lub przeznaczyć od razu na grę, stawiając freebet za 20 zł. Pieniądze wygrane przez obstawienie kuponu za punkty FKP można wypłacić lub przeznaczyć na kolejne zakłady – sukcesywnie budując swój bankroll, a przy okazji obracając główny bonus na start od I depozytu!

Cały pakiet powitalny od Fortuny dla nowych typerów – warty jest aż 1120 złotych!

Rewelacyjna oferta zakładów bukmacherskich w Fortuna

Szeroka oferta zakładów bukmacherskich, jaką ma na swojej stronie Fortuna, z pewnością zadowoli nawet profesjonalnych typerów! Oferta nie ma słabych punktów, można przebierać w ponad 30 dyscyplinach. Nie brakuje zdarzeń sportowych z najdalszych zakątków świata oraz z najniższych klas rozgrywkowych. Doświadczeni typerzy dobrze wiedzą, że to właśnie w mniej popularnych sportach i niskich ligach – bardzo często „czają” się prawdziwe perełki kursowe.

Oprócz bukmacherskich zakładów sportowych pre-match (przedmeczowe), w Fortunie można grać w zakłady live (na żywo) lub szukać szczęścia obstawiając wirtualne sporty. W ofercie można też znaleźć typy długoterminowe, niekoniecznie związane ze sportem, jak np.:

⦁ w którym roku człowiek wyląduje na Marsie,
⦁ czy w 2021 r. odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Tokyo,
⦁ wyniki wyborów politycznych z całego świata.

Najmocniejszą ofertą Fortuna może pochwalić się w takich dyscyplinach, jak: piłka nożna, tenis ziemny, sporty walki oraz esport (CS GO, LOL, DOTA2, Starcraft2, Overwatch, Rainbow Six). Wśród licznych propozycji zakładów sportowych, w Fortunie każdy może złożyć swój kupon m. in. z takich zdarzeń:

⦁ dokładny wynik meczu piłkarskiego,
⦁ wynik meczu tenisa z handicapem gemowym,
⦁ czy walka w MMA skończy się przed czasem,
⦁ liczba rzutów rożnych, kartek, fauli – w meczu piłki nożnej,
⦁ mniej/więcej bramek w meczu hokeja (różne przedziały, np. 3.5, 4.5),
⦁ wynik meczu w koszykówce do połowy i do końca (tzw. łamańce; 1/1, X/1, 2/1 itd.),
⦁ zwycięzca 1. seta w siatkówce halowej lub plażówce,
⦁ czy kierowca F1 skończy wyścig na pozycji 1-4, 1-6, 1-10 itp.,
⦁ kto wygra ligę/turniej/klasyfikację (typy długoterminowe w różnych sportach) i wiele innych.

fortuna 1liga

Bogata oferta Fortuny to gwarancja, że zawsze (24/7) znajdziesz ciekawe zakłady, które możesz umieszczać na kuponach SOLO, AKO lub systemowych (maxicombi) z tzw. pewniakami. Niestety, nie możliwości tworzenia kuponów mieszanych (prematch + live). Jest za to zupełna nowość na rynku, czyli zakład bezpieczny (dla kuponów AKO z łącznym kursem min. 100.0, ale pojedynczym zakładem o kurskie nie wyższym, niż 3.50 i stawką do 200 zł.; w razie 1 błędu na kuponie – bukmacher wypłaca 5-krotność stawki).

14% więcej, czyli jak grać bez podatku w Fortuna?

Podatek od gier (12%) – to „zło konieczne”, z jakim muszą pogodzić się wszyscy amatorzy zakładów online, korzystający z oferty legalnych firm bukmacherskich. Fortuna należy do nielicznych firm, które starają się odciążać użytkowników swoich serwisów z tego przykrego obowiązku i często rekompensują podatek. W sytuacji, gdy Fortuna „bierze na siebie” podatek, realna korzyść dla gracza wynosi ok. 14% stawki (różnica pomiędzy współczynnikiem 0,88 a 1.0), która w całości mnożona jest przez kurs na kuponie. Jak grać w Fortunie bez podatku?

Aby skorzystać z opcji gry bez podatku i podwyższyć wygraną o 14%, wystarczy tworzyć kupony z minimum 3 zdarzeniami (AKO) oraz dodać zakład „Promocja” o kursie 1.14 z zakładki „Happy Hours/Bonus”. Minimalny kurs każdego zdarzenia zawartego na kuponie – to 1.30.

fortuna bonus happy hour

Jak widać na screenie, promocja umożliwiająca realną grę bez podatku, potrwa w Fortunie przynajmniej do końca 2020 r.! To jednak nie wszystkie warunki, ponieważ pozostałe różnią się w zależności od tego czy kupon stworzono na bazie wydarzeń prematch, czy też zawiera on typy z oferty zakładów na żywo, tj.:

kupon prematch bez podatku – cały dzień (24/7),
kupon live bez podatku – dostępny w godzinach od 10.00 do 22.00.

Kupony przedmeczowe, zawierające bonus kursowy (1.14), nie mogą być łączone z innymi promocjami – „Superofertą”, „Hitem Dnia” oraz z „Zakładem Bezpiecznym”. Nie podlegają także opcji cashout (wcześniejszej wypłacie/rozliczeniu). Gra bez podatku może odbywać się na kuponach AKO (wielozdarzeniowych) oraz systemowych (maxicombi) – zawierających różne kombinacje.

Grad promocji w Fortuna – nie mrugaj, bo przegapisz okazję 🙂

Pakiet powitalny i bonus z gratisowym kursem 1.14, który można traktować jako rekompensatę podatku od gier, to nie jedyne promocje, jakie oferuje Fortuna. Niektóre z nich są stałe, ale część bonusów pojawia się nagle, przy okazji jakichś ekstra wydarzeń i ma określoną „przydatność do spożycia”. 🙂 Warto więc częściej zaglądać do zakładek z gratisami/bonusami/promocjami, żeby nie przegapić żadnej okazji. Poniżej kilka różnych promocji, na które można natrafić – śledząc „żółto-czarną” ofertę Fortuny:

AKO BOOST – zakład łączony, m. in. na zwycięstwo 3 różnych zespołów (np. ramach tej promocji łączny kurs na wygraną Realu, Cluj i Napoli to 4.30, natomiast, gdyby utworzyć kupon z pojedynczych zdarzeń, to wyniósłby on zaledwie 3.70),

Superoferta+ – zawiera propozycję kursów dla określonych zdarzeń – wyższych niż standardowy, z których można skorzystać w sytuacji, kiedy na kuponie znajdzie się większa liczba wydarzeń (AKO),

BONUSY AKO – bardzo fajna opcja dla miłośników zakładów taśmowych, która premiuje dodatkową wygraną – w przypadku kuponów AKO z co najmniej 5 zdarzeniami; minimalny kurs każdego zdarzenia to jedynie 1.15!,

Liczba zdarzeń na kuponieDodatkowa premia
5+7%
6+10%
7+15%
8+20%
9+25%
10+30%
11+35%
12+40%
13+45%
14+50%

HIT DNIA – codziennie wyższe kursy na najpopularniejszy mecz,
EKSPERT+ – do promocji kwalifikują się wszystkie kupony, na jakich znajdzie się 8 spotkań krajowej piłkarskiej Ekstraklasy, a stawka nie będzie mniejsza niż 5 złotych. Bonus do podziału na wszystkie poprawnie wytypowane kupony wynosi aż 20 000 zł,
5-10-20 – każdy typer obstawiający w trakcie weekendu za kwotę minimum 20 zł, niezależnie od tego czy kupony będą wygrane, czy przegrane – otrzyma w freebety (w punktach FKP) o wartości: 5 z (przy 1 kuponie za min. 20 zł), 10 zł (przy 2 kuponach za min. 20 zł postawionych w 2 różne dni weekendowe) lub 20 zł (przy 3 kuponach za min. 20 zł postawionych w piątek, sobotę i niedzielę).

Zbieraj punkty FKP i wymieniaj na bonusy lub opłacaj nimi kupony!

Stawiając kupony w Fortunie, oprócz atrakcyjnych kursów i promocji, możesz jednocześnie gromadzić punkty w programie lojalnościowym „Fortuna Klub Plus”. Codziennie, za każde postawione na kuponie 2 zł., Fortuna premiuje przyznaniem 1 pkt. FKP (limit do 300 FKP/dzień). Zgromadzone punkty mają swoją wartość i można je przeznaczyć m. in. na:

bonusy z e-shopu Fortuny (np. od obrotu, od depozytu, bez ryzyka),
⦁ darmowe zakłady (freebety),
⦁ bonusy kursowe.

eshop z bonusami fortuny

Co istotne, punkty nie są kasowane wraz z końcem roku kalendarzowego, a gracze mają możliwość zdobywania dodatkowych FKP podczas specjalnych promocji organizowanych okazjonalnie przez Fortunę.

Co jeszcze ciekawego można znaleźć u bukmachera Fortuna?

W ramach licznych i użytecznych funkcjonalności, z jakimi można się zetknąć w serwisie bukmacherskim Fortuna, na uwagę zasługują transmisje TV. Relacje live z różnych meczów są świetnym uzupełnieniem zakładów bukmacherskich na żywo. Transmisje TV pozwalają kibicom nie tylko na śledzenie boiskowych zmagań drużyn/zawodników, ale są też cennym źródłem informacji dla osób typujących zdarzenia sportowe w czasie rzeczywistym.

Aplikacja mobilna Fortuny działa na urządzeniach z systemami iOS oraz Android i pozwala na kompleksowy dostęp do platformy w trybie 24/7. Apka jest przejrzysta, a jej obsługa intuicyjna.

Na stronie internetowej bukmachera funkcjonuje także forum i chat live, na którym użytkownicy serwisu Fortuna mogą wymieniać się informacjami, opiniami, a nawet chwalić zawartymi/wygranymi kuponami.
Dostępna jest również funkcja „Info SMS”, dzięki której – w zamian za 10 punktów FKP, można zamówić sobie wiadomość na smartfona z wynikiem konkretnego spotkania lub kuponu.

W razie jakichkolwiek problemów, wątpliwości bądź pytań, istnieje kilka opcji kontaktu z obsługą czeskiego operatora bukmacherskiego – poprzez e-mail, chat albo infolinię.

Podsumowanie

Jak przystało na firmę z tak długim stażem, bukmacher Fortuna dobrze odrobił lekcję w zakresie potrzeb oraz oczekiwań swoich klientów. Zarówno nowi i początkujący typerzy, jak też ci bardziej doświadczeni fani zakładów wzajemnych, na pewno nie będą zawiedzeni propozycjami Fortuny. Analizując ofertę Fortuny, trzeba przyznać, że poprzeczka zawieszona została wysoko – począwszy od bogatego pakietu startowego, poprzez szeroką ofertę (zakłady sportowe, wirtualne, esport, live) i liczne promocje – aż po szereg użytecznych funkcjonalności serwisu. Ciekawą innowacją jest opcja zakładu bezpiecznego oraz mnóstwo sposobów na podwyższenie kursów – z nawiązką rekompensujących podatek od gier.

Jedynym mankamentem jest brak możliwości stawiania zakładów mieszanych. Świetnym rozwiązaniem jest program lojalnościowy, umożliwiający obstawianie kuponów za punkty (FKP), które można też wymieniać w e-shopie na bonusy. Praktyczna apka, sporo transmisji TV na żywo, chat dla użytkowników, dużo metod wpłaty/wypłaty oraz rozbudowane statystyki – to kolejne zalety oferty czeskiego bukmachera. Praktyczna jest także możliwość tymczasowej rejestracji w serwisie Fortuna bez dokumentu tożsamości. Mocna pozytywna ocena ogólna i zdecydowana rekomendacja oferty Fortuny dla wszystkich pasjonatów zakładów.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz