Fortuna czy STS, którego bukmachera wybrać?

Dwaj czołowi bukmacherzy na polskim rynku niemal codziennie toczą walkę o nowych klientów. Jaka jest oferta obu bukmacherów? Gdzie są wyższe kursy? Kto ma ciekawsze promocje? Wybrać STS czy postawić na Fortunę? Sprawdźmy. 

Rynek bukmacherski w Polsce jest coraz większy, a gracze mogą wybierać z listy kilkunastu legalnych bukmacherów. Tylko gra u bukmacherów, którzy posiadają licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów, jest w Polsce dozwolona. To ważne zastrzeżenie, bo gracze, którzy wybierają obstawianie u nielegalnych bukmacherów, muszą liczyć się z przykrymi konsekwencjami prawnymi.

W Polsce – pomijając kontekst pandemii – od lat zarysowuje się spora przewaga dwóch bukmacherów – STS i Fortuny. To ci bukmacherzy mają w swoich rękach ok. 80% obrotu na polskim rynku bukmacherskim. Wielu graczy zadaje sobie zatem pytanie: Fortuna czy STS, którego bukmachera wybrać? Postanowiliśmy wam pomóc i przeanalizowaliśmy najważniejsze kwestie – takie jak oferta bukmacherska, kursy, bonusy na start czy kody promocyjne. Sprawdziliśmy też, jak działa obsługa klientów i jak można wpłacić środki na grę. W skrócie – wszystkie wady i zalety obu bukmacherów, żeby łatwiej było wybrać – Fortuna czy STS.

Fortuna czy STS. Bonusy na start

Nie da się ukryć, że ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z obstawianiem, bacznie przyglądają się ofercie promocyjnej bukmacherów. To właśnie nowi klienci mogą liczyć na ciekawe bonusy, które mogą pomóc w budowaniu budżetu na grę. Tradycyjnie obaj bukmacherzy podwajają pierwszą wpłatę przeznaczoną na grę. W STS depozyt jest podwajany do kwoty 1200 złotych, a w Fortunie do 2000 złotych. Dodatkowo w Fortunie gracz otrzymuje zakład bez ryzyka w wysokości do 200 złotych oraz 20 złotych jako freebet.

Typ typujesz: 1:0 dla Fortuny.

Fortuna czy STS. Kody promocyjne

Oferta STS nieco się poprawia, gdy gracze skorzystają z kodów promocyjnych. Wystarczy w trakcie rejestracji wpisać w odpowiednim miejscu formularza hasło: PEWNE25 i można cieszyć się freebetem w wysokości 25 złotych. STS w swojej ofercie ma także czasowe kody promocyjne, dzięki którym można np. zdobyć do 200 złotych w ramach zakładu bez ryzyka. Kody promocyjne w Fortunie występują i dzięki nim można nieco podwyższyć ofertę bonusową na start.

Typ typujesz: 1:0 dla STS.

Fortuna czy STS. Oferta bukmacherska

Jeśli mielibyśmy tylko na podstawie oferty wydarzeń wybierać Fortuna czy STS, to bylibyśmy w kropce. 

Liczba wydarzeń, lig i rozgrywek jest niemal identyczna. Ciężko wskazać lidera. Oczywiście znajdą się takie spotkania przy których więcej dodatkowych kursów będzie w STS, ale odwrotnych sytuacji też będzie wiele. 

Zarówno w Fortunie jak i STS obstawimy wszystkie najważniejsze rozgrywki jak i bardzo dużo niszowych dyscyplin. Szczególnie fani mniej popularnych dyscyplin powinni baczniej zwrócić uwagę na proponowane wydarzenia w ofercie obu bukmacherów, bo w tym aspekcie znajdziemy najwięcej różnić. Raz na korzyść STS, a raz Fortuny. Typerzy piłkarscy, hokejowi czy tenisowi nie zaznają różnicy. 

Obaj bukmacherzy mają też ciekawą ofertę spotkań „na żywo”, zakładów wirtualnych czy tych na e-sport. Tutaj też trudno wskazać jednego zwycięzcę. Mały plus na konto STS ląduje za to, że w ofercie ma gry karciane, ale trzeba pamiętać, że nie możemy sami grać, a jedynie obserwować rozgrywkę i obstawiać.

Typ typujesz.pl: remis.

Fortuna czy STS. Kursy

To bardzo drażliwy temat, często bardzo trudny do sprawdzenia, ale zdecydowanie najważniejszy z punktu widzenia finansowego graczy. Bo to wysokość kursów decyduje o naszej wygranej. Dlaczego trudny do sprawdzenia? Kursy zmieniają się niemal non-stop. Analitycy bukmacherscy śledzą swoje poczynania na bieżąco i reagują, jeśli różnice kursowe są duże. Czasem nawet w obrębie jednych rozgrywek kursy na jeden mecz są wyższe w Fortunie, a na inny w STS. Do tego bukmacherzy oferują promocje podwyższające kursy.

Jednak większość porównywarek kursów nieco lepiej pozycjonuje kursy z Fortuny. Częściej to właśnie ten bukmacher oferuje nieco wyższe kursy. 

Typ typujesz.pl: 1:0 dla Fortuny.

Fortuna czy STS. Aplikacja mobilna

Zarówno Fortuna jak i STS przygotowały swoją aplikację na dwa najważniejsze systemy, czyli iOS i Android. Do tego można obstawiać za pomocą sprawnych stron mobilnych, czyli bez konieczności instalowania aplikacji.

W aspekcie aplikacji mobilnych musimy ogłosić remis. Różnią się one jedynie warstwą wizualną, ale obie są czytelne i w pełni funkcjonalne. Za pomocą aplikacji można obstawiać całą ofertę obu bukmacherów. W tym zakłady na żywo czy na sport wirtualny. Poprzez aplikację wpłacisz pieniądze czy wypłacisz wygraną.

Również dostępne są transmisje na żywo ze spotkań do których mają prawa obaj bukmacherzy. Nieco bogatszy program meczów ma STS.

Typ typujesz.pl: remis.

Fortuna czy STS. Metody płatności i wypłata środków

Jeśli chodzi o wpłaty to u obu bukmacherów, zrobimy to bez problemu i bardzo szybko, i bez prowizji. Środki można wpłacić za pomocą kart kredytowych lub debetowych czy Blikiem. Szybkie transfery środków gwarantuje współpraca z takimi serwisami jak Dotpay, PayU czy Paypal. Można też wpłacać środki za pomocą portfeli elektronicznych Skrill (STS i Fortuna) i Neteller (STS). W przypadku obu bukmacherów można też wpłacić pieniądze w punktach stacjonarnych i grać za nie online.

Zdecydowany plus po stronie STS należy się za szybkie wypłaty. Bukmacher deklaruje, że pieniądze otrzymamy do 15 minut od momentu zlecenia przelewu na swoje konto bankowe.

Typ typujesz.pl: 1:0 dla STS.

Fortuna czy STS. Obsługa klienta

Obaj bukmacherzy sprawnie odpowiadają na wiadomości. Szczególnie, gdy wybierzemy opcję czatu. Czasami trzeba poczekać kilka minut w kolejce, ale z reguły oczekiwanie nie powoduje u nas białej gorączki. Nieco dłużej poczekamy na odpowiedź mailową. Obaj bukmacherzy mają także sieć punktów stacjonarnych i tam pracownik bukmachera również rozjaśni nasze wątpliwości.

Zanim zapytamy, możemy także skorzystać z działu pomoc na stronie internetowej. Zarówno STS jak i Fortuna odpowiadają tam na szereg ważnych pytań. 

Typ typujesz.pl: remis.

Fortuna czy STS. Podsumowanie – wybór typujesz.pl

Fortuna czy STS, którego bukmachera wybrać? Jedno jest pewne, decydujemy pomiędzy dwoma czołowymi bukmacherami na polskim rynku. Nie sparzysz się zarówno jak wybierzesz STS jak i Fortunę. To naprawdę trudny wybór i choć wszyscy oczekują konkretnego wskazania, nam jest to bardzo ciężko zrobić. Wskazuje na to rezultat naszego meczu: Fortuna – STS 5:5. 

Fortuna czy STS? Kogo wybrać? Najlepszym rozwiązaniem jest założenie kont u obu bukmacherów. Dlaczego? Co prawda więcej wyższych kursów jest w Fortunie, ale znajdziemy też sporo meczów, gdzie to w STS wygramy więcej za taką samą stawkę. Elastyczność w wyborze bukmachera jest wskazana. Szczególnie, gdy możemy skorzystać z dwóch atrakcyjnych ofert powitalnych. 

Wady i zalety STS:

  • – bogata oferta relacji „na żywo”,
  • – dostęp do gier karcianych,
  • – natychmiastowe wypłaty,
  • – niższe kursy.

Wady i zalety Fortuny:

  • – ciekawa oferta bonusów na start,
  • – wyższe kursy,
  • – brak natychmiastowych wypłat.
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz