Jak ograć bukmachera? Sprawdź nasz poradnik

Zakłady bukmacherskie mogą przynieść nam zastrzyk gotówki, ale mogą też sprawić, że nasze straty będą niepowetowane. Ryzykujemy pieniędzmi, więc warto być ostrożnym i szukać bezpiecznych sposobów na bukmachera. Stąd pojawia się pytaniejak ograć bukmachera?

Mało doświadczonym graczom wydaje się, że ograć bukmachera jest łatwo. Co jest trudnego w wytypowaniu kilku meczów z ogromnej puli kursów i zakładów? Niestety, wielu kibiców przesadnie wierzy w swoje umiejętności typowania wyników, a gdy dochodzi do tego presja obstawiania za gotówkę, bardzo często zdarza się, że typerzy popełniają wręcz szkolne błędy. Bez planu i strategii gry trudno o sukces. Sposobów na bukmacherów jest wiele, ale trzeba to powiedzieć wprost, że nie ma jednego, który zawsze przyniesie sukces w zakładach bukmacherskich. Jak grać, żeby oszukać bukmachera?

Jak grać w zakładach bukmacherskich?

Podstawową sprawą, którą każdy gracz musi zrozumieć jest to, że obstawiając rywalizujesz z bukmacherem. Nie grasz przeciwko drużynie czy zawodnikowi, a stoisz naprzeciwko potężnej machiny. Bukmacherzy mają za sobą lata doświadczeń, fachowych analityków z ogromną wiedzą i informacjami, które nie zawsze są dostępne dla przeciętnego gracza oraz mogą liczyć na narzędzia, które dzięki skomplikowanym algorytmom wyliczą prawdopodobieństwo i wystawią takie kursy, dzięki którym bukmacher zawsze będzie miał przewagę. Jak zatem oszukać bukmachera? To trudne zadanie, ale nie jest niemożliwe do wykonania. Poznajcie kilka zasad, które pozwolą Wam ograć bukmachera.

  • Trzymaj się swojego budżetu

To bardzo trudne, bo wielu graczy ma nadzieję, że każdy kolejny kupon pozwoli się odkuć i odrobić ewentualne straty. To prosta droga do jeszcze większych finansowych wpadek. Dlatego z góry wylicz, ile możesz postawić na zakłady bukmacherskie. Przyjmij, że możesz te pieniądze stracić, więc graj za taką kwotę, która nie sprawi, że twój domowy budżet na tym ucierpi. Tylko rozsądne ustalenie budżetu pozwoli ograć bukmachera, bo nie będziesz nakładał na siebie presji, że musisz wygrać. Zakłady bukmacherskie to nie jest sposób na zdobycie szybkiej gotówki na spłacenie rachunków. To jedynie szansa na dodatkowy zastrzyk środków. Dlatego każdy gracz powinien być cierpliwy.

  • Obstawiaj to, na czym się znasz

Jak ograć buka? Na pewno nie zrobisz tego, obstawiając futbol amerykański, jeśli w życiu nie widziałeś meczu w tej dyscyplinie. Jednym ze sposobów na bukmachera jest typowanie tylko tej dyscypliny sportu, na której naprawdę się znamy. Co więcej, powinniśmy bardzo uszczegółowić swoje typy. Nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich wydarzeń piłkarskich, siatkarskich czy hokejowych, więc obstawiajmy tylko te rozgrywki, o których zdobywamy informacje na bieżąco.

  • Graj u legalnych bukmacherów w Polsce

Trzeba pamiętać o tym, że według polskiego ustawodawstwa obstawianie zakładów bukmacherskich dozwolone jest tylko u tych bukmacherów, którzy posiadają koncesję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Nie warto ryzykować, bo gracze, którzy łamią prawo, muszą liczyć się  z karami grzywny czy przepadkiem wygranych.

Zobacz: [NASZ RANKING BUKMACHERÓW]

Jak obstawiać zakłady, żeby wygrać?

Ważne jest, żeby pamiętać o tym, że nie każdy zakład okaże się wygranym. Nie ma takiego gracza, który trafiałby wszystkie kupony i zawsze wygrywał. Jak obstawiać zakłady, żeby wygrać? 

  • Analizuj mecze, które obstawiasz

Oferta bukmacherów jest obszerna. Kilkadziesiąt dyscyplin sportu, zakłady o politykę czy wydarzenia kulturalne. Do każdego głównego zakładu bukmacherzy chętnie dodają bardziej szczegółowe typy. Daje to tysiące możliwości dziennie. Ciężko jest się przez to przebić, więc warto wyspecjalizować się w kilku rozgrywkach. 

Żeby ograć bukmachera, trzeba też analizować mecze. Bez dokładnego sprawdzenia najważniejszych informacji trudno jest wygrać. Obstawianie „po kursach” na faworytów na dłuższą metę będzie nieskuteczne. Rafa Nadal jest świetnym tenisistą, ale wiadomo, że na trawie spisuje się znacznie gorzej niż na swojej ulubionej mączce. Ktoś, kto postawi tylko i wyłącznie ze względu na nazwisko, może się mocno przeliczyć.

W analizie powinniśmy zwracać uwagę na wiele aspektów. Miejsce w tabeli, ostatnie mecze, kontuzje, terminarz, moment sezonu czy wspomniany rodzaj nawierzchni. Nawet pogoda może mieć spory wpływ na naszą ostateczną decyzję.

  • Obstawaj kupony singlowe

Bukmacherzy na wiele sposobów zachęcają do obstawiania kuponów z jak największą liczbą meczów. Sumy, które można wygrać, gdy na kuponie pojawia się kilka czy nawet kilkanaście meczów mogą budzić wrażenie, ale warto uciec od tej pokusy. Gdy obstawiamy jeden mecz piłki nożnej, mamy ok. 33% szans na to, że pokonany bukmachera i trafimy wynik. Gdy do naszego kuponu dołożymy drugi mecz, to nasze szanse maleją do ok. 10%. Oczywiście zakładamy pełną losowość wyniku (1, x lub 2), bo analiza meczów może nasze szanse zwiększyć.

W przypadku meczów siatkówki czy tenisa, gdy zagramy jeden mecz na kuponie, to nasze szanse rosną aż do 50%.  

  • Korzystaj z promocji. Z umiarem

Bukmacherzy oferują wiele promocji, żeby skorzystać właśnie u nich z zakładów bukmacherskich. Jak grać, żeby wykorzystać promocje? Przede wszystkim czytajmy regulaminy. Nie zawsze promocje są rzeczywiście tym, o czym mówi ich hasło reklamowe. Bukmacherzy tak naprawdę nic nam nie dają i nawet jeśli otrzymamy bonus, to chcą, żeby to był początek do tego, żebyśmy wpłacali coraz więcej pieniędzy na ich konto. 

Najciekawsze promocje to te, które oferują podwyższone kursy. Z reguły są to kursy większe o 0,05 czy 0,1. Niby niewiele, ale przy większych stawkach robi to różnicę.

Promocje na start? Są ciekawe i można dzięki nim zdobyć dodatkowy budżet na grę. Warto jednak pamiętać, że wysokość bonusu zależy od wysokości naszej wpłaty i czasem warto zastanowić się, czy chcemy w maksymalny sposób wykorzystać promocję.

Sposoby na bukmachera. Strategie bukmacherskie

Jak oszukać bukmachera? Oto jest naprawdę trudno. Mało kto wie, że bukmacher tak naprawdę zawsze ma zysk, bo w każdym kursie jest już wliczona jego marża. Po prostu bukmacherzy zaniżają o kilkanaście procent wysokość kursów, żeby zawsze wychodzić na swoje. Czy to oznacza, że bukmacherzy się nie mylą?  Czasami się to zdarza i musimy tę chwilę słabości wykorzystać.

  • Valubet

Jak ograć bukmachera? Valubet to ten przypadek, gdy bukmacher się pomylił i naszym zdaniem wystawił za wysoki kurs na dane wydarzenie. Kurs jest wyznacznikiem prawdopodobieństwa (obniżonego o marżę) i często się zmienia na wskutek m.in. najnowszych informacji o spotkaniu. Jeśli np. uznamy, że informacja o kontuzji zawodnika może mieć wpływ na jego drużynę, a bukmacherzy nie zmienili kursu, można to wykorzystać i po jeszcze wyższym kursie zagrać np. na drużynę przeciwną.

  • Surebet

Surebet to zjawisko trudne to odnalezienie, a „pewny zakład” polega na tym, że gracz wyszukuje u różnych bukmacherów kursy na ten sam mecz. Należy później dobrać stawki na dwa przeciwstawne wyniki, tak aby niezależnie od wyniku i tak wyjść na plus. 

  • Progresja na remisy.

Szczególnie popularny sposób na bukmachera w takich sportach jak piłka nożna i hokej. W tych dyscyplinach remisy padają dość często, a kursy są z reguły wysokie (ponad 3,0). Gracz powinien wybrać na podstawie statystyk jedną drużynę, która dość często remisuje i ciągle obstawiać jej remis. Gdy mecz nie zakończy się remisem, typer powinien podwoić stawkę, aż do osiągnięcia remisu. Podwojenie stawki sprawia, że zawsze gracz wyjdzie na plus po tym jak drużyna w końcu zremisuje. Minusem jest to, że nie wiemy, kiedy to nastąpi i trzeba mieć spory budżet, żeby nie wypaść z gry np. po dziesięciu meczach bez remisu.

  • Pozostałe systemy bukmacherskie.

Sposobów na to jak ograć buka jest dużo więcej. Tylko progresji jest kilka rodzajów i nie zawsze trzeba grać na remisy. Gracze często stosują tzw. płaską stawkę czy stawkowanie procentowe, czyli z góry zakładają, że zawsze będą grali za określona kwotę. To pozwala znacznie lepiej kontrolować budżet i sprawia, że gracz jest odporny nawet na kilkanaście porażek z rzędu.

Systemy bukmacherskie bardzo często oparte są na analizie prawdopodobieństwa i na innych zasadach matematycznych. Warto wraz z nabywaniem doświadczeń zapoznawać się z kolejnymi systemami bukmacherskimi.

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz