Pewniaki na dzisiaj i jutro – sprawdź jak grać na pewniaki

Każdy typer szuka takich meczów, które dadzą mu pewną wygraną. Pewniaki to święty Graal każdego obstawiającego mecze. Czy jednak pewniaki istnieją? Jak znaleźć typy, które są pewniakami? Spróbujemy Wam pomóc.

W zakładach bukmacherskich chodzi o to, żeby wygrać jak największe pieniądze, ryzykując przy tym jak najmniej. Obstawianie meczów to jednak dość skomplikowana sprawa, o czym często zapominają ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi. Bardzo łatwo jest o myślenie, że wystarczy postawić na kuponie kilka pewniaków i sukces murowany. Trudniej jednak odpowiedzieć, czym właściwie jest ten mityczny pewniak. Czy to tylko zdarzenie na liście bukmacherów, które ma niski kurs (np. 1,20), czyli sam bukmacher uznaje, że postawienie na to zdarzenie może przynieść sukces, więc wycenia go nisko, żeby jak najmniej stracić? Może pewniakiem jest mecz, który ma kurs znacznie wyższy (np. 2,20), ale po naszej analizie wychodzi, że nie ma takiej siły, która przeszkodzi w zwycięstwie, a tym samym zgarnięciu większej puli?

Co to są pewniaki?

Pewniaki na dziś, pewniaki na jutro, typy i pewniaki – te słowa bardzo często są wyszukiwane przez początkujących graczy, którzy potrzebują inspiracji przy stawianiu pierwszych zakładów bukmacherskich. Czym właściwie są pewne typy? Zdecydowanie jest to potoczne określenie, które przez bardziej doświadczonych graczy używane jest z przymrużeniem oka. Pewniaki mają to być mecze, których rozstrzygnięcie jest na tyle łatwe do przewidzenia, że gwarantują wygraną. Jednak ci, którzy „siedzą” w bukmacherce, wiedzą, że o takie typy-pewniaki jest bardzo ciężko. Gracze głównie typują sport, a w nim faworyci bardzo często wygrywają na przestrzeni sezonu czy całych rozgrywek, ale po drodze zaliczają parę wpadek. Jeśli patrzymy na liczby, to za pewniaki uznaje się mecze wystawione po kursach do ok. 1,25. 

Jeden „pewniak” na kuponie, wybrany z kilkunastu takich spotkań, zwiększa nasze szanse na trafienie i ostateczną wygraną, ale zmorą są tzw. tasiemki. Są to kupony, które składają się z kilkunastu, a czasem nawet i ponad 20 meczów. Wszystkie z kursami ok. 1,30. Nie dość, że bukmacherzy obłowią się na marżach, bo każdy kurs jest o nią obniżony, to możemy być niemal pewni, że chociaż jeden mecz zakończy się niespodzianką. Takie są prawa sportu.

Warto też wspomnieć, że pewniaki to także określenie używane przez samych bukmacherów przy zakładach systemowych. Polegają one na tym, że mecze można grupować w bloki (np. A, B, C) i jeden (lub więcej) bloków może okazać się przegrany, ale gracz i tak odbierze wygraną. W zakładach systemowych pewniaki to dodatkowy blok, który dokładany jest do wszystkich możliwych kombinacji. Wszystkie mecze z puli pewniaków muszą okazać się zatem poprawnie wytypowane, żeby odebrać wygraną. Nawet jeśli wszystkie mecze ze wszystkich podstawowych bloków okażą się poprawnie wytypowane, a chociaż jeden pewniak okaże się wpadką, to gracz nie może liczyć na wygraną.

Jak znaleźć pewne typy?

Najlepiej chyba rozróżnić pewniaki od pewnych typów. Czym są pewne typy? Możemy tak określić te mecze, które po naszej wnikliwej analizie dają nam dużą pewność, że nasze typy okażą się zwycięskie. Jak wspomnieliśmy typowe pewniaki to mecze wystawione po kursach ok. 1,25 i mniejszych. Pewny typ natomiast może być meczem, którego kurs jest dużo wyższy, ale stosunek kursu do ryzyka jest znacznie korzystniejszy.

Pewniaki znaleźć łatwo. Wystarczy przejechać wzrokiem po listach kursów i sprawdzić wysokość kursów. Pewne typy odszukać już trudniej. Oczywiście internet jest pełen podpowiedzi i na pewno można znaleźć wiele ciekawych inspiracji. Fora bukmacherskie, czaty na stronach bukmacherów czy specjalne portale, które publikują pewne typy. Warto jednak korzystać tylko z takich, które oprócz samych typów publikują również analizy meczowe. Rzetelny opis typu poparty statystykami i innymi informacjami pozwoli nam ocenić wiedzę typera i na tej podstawie zdecydować, czy warto stawiać na taki typ-pewniak.

Najlepiej jednak samemu sporządzić analizę meczu. Przeszukać wszystkie dostępne informacje, sprawdzić historię i statystyki. Samodzielna analiza meczu pozwoli dość szybko dojść do takiego poziomu, że nasze mecze mogą okazać się znacznie większymi pewniakami niż najbardziej pewne typy znalezione w internecie.

Jak obstawiać pewniaki?

Obstawiać mecze, które są pewniakami, trzeba z głową. Nie warto wrzucać wszystkich meczów z niskimi kursami na jeden kupon. Najczęściej zawsze przyjdzie przynajmniej jeden taki mecz, który zawiedzie nasze oczekiwania. Musimy pamiętać, że sezony w koszykówce czy piłce nożnej są bardzo długie. Czasami trenerzy decydują się na szereg zmian, które mogą wpłynąć na grę nawet najlepszej ekipy. Musimy mieć cały czas rękę na pulsie, żeby nasz pewniak był rzeczywiście pewnym typem.

Chyba najlepszym sposobem obstawiania pewniaków jest dodawanie jednego do swojego właściwego zakładu bukmacherskiego. Nawet doświadczeni gracze tak robią, żeby zniwelować podatek od stawki, który jest pobierany przez bukmachera na rzecz fiskusa. Kurs wynoszący ok. 1,12 sprawia, że koszty podatku są wyrównywane. Oczywiście zwiększamy wtedy ryzyko wpadki, ale jeden „pewniak” na kuponie, to przynajmniej większe prawdopodobieństwo, że bardzo rzetelnie podejdziemy do wyboru takiego meczu i dokładnie przeanalizujemy nastawienie do gry naszego faworyta. Kilkanaście takich spotkań bardzo osłabia czujność każdego typera. 

Darmowe pewniaki

Obstawianie meczów i szukanie pewniaków bywa czasochłonne. Czasami chcemy mieć pewniaka „na już”, bez głębszej analizy meczu. W internecie znajdziemy wiele stron z podpowiedziami, ale warto brać pod uwagę tylko te darmowe. Znajdziemy tam w sekcjach „pewniaki na dziś” i „pewniaki na jutro” wiele typów, za które nie musimy dodatkowo płacić. 

Dlaczego nie warto korzystać z portali, które pobierają opłaty za swoje typy? Z kilku powodów m.in. dlatego, że to dodatkowy koszt, który będziemy musieli potrącić od ewentualnej wygranej, a który musimy ponieść „z góry”. Wygrana jest tylko ewentualna, bo nikt nigdy nie da nam pewności, że typy rzeczywiście okażą się pewniakami, a już na pewno nikt nie zwróci pieniędzy za otrzymaną listę pewniaków, które okazały się wtopą. Ryzyko jest po naszej stronie.

Pewniaki na dziś

Siadając przed ofertą bukmacherów, bardzo często skupiamy się tylko na ofercie na dany dzień. „Pewniaki na dziś” to najczęściej wyszukiwane hasło wśród początkujących bukmacherów. Oferta bukmacherska jest tak skonstruowana, że niemal codziennie można stworzyć kupon. Czasami jednak warto się zatrzymać. Są dni, że oferta bukmacherska nie jest aż tak dla nas korzystna. Meczów jest mniej i znalezienie pewniaka na dziś jest bardzo trudne i stawiamy taki mecz na siłę. 

Pewniaki dnia zawsze powinny być poprzedzone rzetelną analizą. Gdy szukamy czegoś „na szybko” mogą umknąć nam bardzo ważne szczegóły, bo pośpiech jest często złym doradcą. 

Musimy zatem liczyć, że jeśli szukamy „pewnych typów na dziś” w internecie, ktoś poświęcił im więcej czasu. Dlatego jeszcze raz zachęcamy do czytania opisu typów, żeby móc ocenić czyjąś wiedzę.

Pewniaki na jutro

Podobnie ma się sytuacja z pewniakami na jutro. Jednak tutaj mamy nieco więcej czasu i możemy spokojniej podejść do tematu. Możemy przeprowadzić swoją analizę i sprawdzić, czy rzeczywiście ten typ może być naszym pewniakiem. Z typami na następny dzień wiąże się jeszcze jeden plus. Kursy takich spotkań mogą być wyższe. Bardzo często kursy na pewniak w dniu meczu drastycznie spadają, a w ostatnich minutach obstawianie takich spotkań zwykle nie opłaca się już wcale. Najczęściej nasze pewniaki i tak nie mają wysokich kursów. Jednak spadek z poziomu np. 1,30 do 1,15, a to nie zdarza się rzadko, drastycznie zmniejsza opłacalność takiego typu, a nasze ryzyko wcale przez to nie robi się mniejsze.

Warto zatem sprawdzać pewniaki z większym wyprzedzeniem, bo im szybciej obstawimy pewniaka, to z reguły będzie on miał nieco wyższy kurs. 

5/5 - (3 votes)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz