Zakłady bukmacherskie – Skoki narciarskie hitem zimy

Od późnej jesieni, przez całą zimę, aż do pierwszych dni wiosny. Ten czas należy w polskim sporcie do skoków narciarskich. Fani Kamila Stocha, Dawida Kubackiego czy Piotrka Żyły co tydzień emocjonują się kolejnymi konkursami. Ich szyki próbują pokrzyżować gwiazdy światowych skoków na czele z reprezentacjami Niemiec i Austrii. Ogromny potencjał skoków narciarskich wykorzystują też bukmacherzy. Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie w zimie należą do najpopularniejszych. 

Nie zawsze tak było, bo skoki narciarskie przez dłuższy czas nie były mocno promowane w ofercie bukmacherów. Brało się to m.in. z tego, że zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie opierały się tylko na typowaniu zwycięzcy czy podium konkursu. Gdy na liście startowej konkursu jest 50. zawodników, a o sukces może walczyć nawet i kilkunastu zawodników, to bardzo trudno wytypować poprawnie i wysokie kursy nie rekompensowały graczom ryzyka. A przecież nie chodzi tylko o wielu kandydatów do triumfu, a o nieprzewidywalność skoków narciarskich np. ze względów pogodowych czy różnić konstrukcyjnych poszczególnych skoczni.

Skoki narciarskie – jak obstawiać?

Rozwój bukmacherki, szczególnie internetowej sprawił, że oferta bukmacherów jest znacznie szersza, a co za tym idzie dużo bardziej interesująca dla typerów. Gracze mogą obstawiać nie tylko zwycięzców poszczególnych konkursów czy podium, ale też miejsce w szóstce czy dziesiątce najlepszych. Można typować czy zawodnik wejdzie do II rundy konkursu lub też jakie miejsce zajmie w pierwszej serii. 

Jednak to co najbardziej rozruszało rynek zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie to możliwość obstawiania pojedynków „jeden na jednego”. To znany z Turnieju Czterech Skoczni model rozgrywek, który bukmacherzy zapożyczyli do wszystkich konkursów w sezonie. Bukmacherzy sztucznie generują pary i wystawiają kursy na obu zawodników. Pojedynki są bardziej lub mniej wyrównane, a z reguły opierają się na wynikach kwalifikacji.

Obstawianie takich par można oprzeć na znacznie bardziej szczegółowych analizach i zdecydowanie łatwiej znaleźć interesujący kurs. Każdy bukmacher wystawia swój oddzielny zestaw par. Część z nich proponuje pojedynek tylko w pierwszej turze, ale większość stosuje się do zasady dwóch skoków. Oczywiście jeśli jeden skoczek nie wejdzie do finałowej serii, to przegrywa swój pojedynek. 

Zakłady bukmacherskie na pary w skokach narciarskich mają jeden minus. Tworząc kupon akumulowany, czyli z więcej niż jednym wydarzeniem, gracz może tylko raz postawić na danego skoczka i to mimo tego, że kilkukrotnie może pojawić się w różnych parach. 

Przyjrzyjmy się, którzy bukmacherzy mają w swojej ofercie zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie. 

Zakłady bukmacherskie Fortuna – skoki narciarskie

Trudno nie zacząć naszego przeglądu od bukmachera Fortuna. Drugi co do wielkości bukmacher na polskim rynku jest przecież partnerem i sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego. Logo Fortuny pojawia się zatem przy każdej transmisji ze skoków narciarskich. 

Sponsorskie obowiązki wręcz nakazują to, żeby oferta bukmacherska na skoki narciarskie w Fortunie była bogata i tak w rzeczywistości jest. Nie brakuje ciekawych par w pojedynkach „head to head”, a typować można również miejsce w 15. danych zawodów czy też znajdziemy kursy na najlepszego zawodnika z danego kraju. 

Zakłady bukmacherskie STS – skoki narciarskie

Największy polski bukmacher również mocno stawia na skoki narciarskie. Co prawda STS nie ma umów sponsorskich związanych ze skokami, ale oferta kursowa jest bogata. STS wystawia kursy najchętniej na pojedynki head to head. Na co zwracać uwagę przy tego tego rodzaju kursach? Sytuacja w skokach zmienia się bardzo dynamicznie, więc warto analizować skoki treningowe i kwalifikacyjne. Warto też sprawdzić pogodę. Gdy zapowiada się konkurs w trudnych warunkach wyniki mogą nie być miarodajne.

Zakłady bukmacherskie Totolotek – skoki narciarskie

Totolotek był przez długi czas trzecim największym bukmacherem działającym w Polsce.  W punktach stacjonarnych oraz na portalu bukmachera możemy obstawić m.in. zwycięzcę konkursu skoków. Jest to zadanie bardzo trudne do wykonania, ale też przy dozie szczęścia można zgarnąć duże pieniądze. Oczywiście dobra analiza wymaga sprawdzenia również historii danego skoczka na konkretnej skoczni.

Zakłady bukmacherskie Betclic – skoki narciarskie

Betclic bardzo szybko kroczy do czołówki bukmacherów działających na polskim rynku i w jego ofercie nie może zabraknąć skoków narciarskich. Oprócz tradycyjnych już kursów na zwycięstwo w wirtualnej parze, można też obstawiać m.in. ostatecznego zwycięzcę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Teoretycznie im szybciej obstawimy zdobywcę Kryształowej Kuli, tym większe pieniądze można zgarnąć. 

Zakłady bukmacherskie Forbet – skoki narciarskie

Bukmacher Forbet od lat jest w czołówce polskich bukmacherów. Szeroka oferta zakładów bukmacherskich obejmuje też skoki narciarskie. Bukmacher przygotowuje również dodatkowe promocje związane ze skokami narciarskimi. Gracze mogą liczyć m.in. na freebety jeśli obstawią w danym terminie skoki. W ofercie kursowej znajduje się m.in. typy na najlepszego Polaka w zawodach. 

Zakłady bukmacherskie LVBet – skoki narciarskie

Bukmacher LVBet ma bardzo bogatą ofertę kursową związaną ze skokami narciarskimi. Typować można m.in. lidera po pierwszej rundzie skoków. Żeby wygrać konkurs, trzeba oddać – jak mawiał klasyk – dwa równe skoki, więc lider po pierwszej serii bywa czasami zaskakujący. Niektórzy skoczkowie mają też tendencję do niewytrzymywania presji drugiego skoku, ale w pierwszym zwykle dają sobie świetnie radę. 

NobleBet – skoki narciarskie


NobleBet ma nieco skromniejszą ofertę związaną ze skokami narciarskimi. Oczywiście znajdziemy kursy na najbliższy konkurs, ale Noblebet przygotował też zestawienie na najbardziej prestiżowy turniej w kalendarzu Pucharu Świata. Już teraz bowiem bukmacher wystawił kursy na Turniej Czterech Skoczni. 

Zakłady bukmacherskie Betfan – skoki narciarskie

Betfan to polski bukmacher internetowy i nie zapomina on o fanach skoków narciarskich. W Betfan obstawimy wszystkie konkursy Pucharu Świata, a bukmacher w kreatywny sposób próbuje urozmaicić rozgrywkę. W dziale rozrywka znajdziemy też kursy na „Sportowca Roku”, a o ten tytuł zapewne powalczy Dawid Kubacki, zwycięzca ostatniej edycji Turnieju Czterech Skoczni.

eWinner – skoki narciarskie

Typy na zwycięzcę konkursu indywidualnego, najlepszego wśród reprezentantów Polski, Niemiec czy Austrii, to tylko część oferty bukmacherskiej w eWinner. To polski bukmacher, który działalność rozpoczął jesienią 2019 roku. 

Zakłady bukmacherskie Totalbet – skoki narciarskie

Skoków narciarskich nie może zabraknąć u bukmachera Totalbet. Jednym z rodzajów typów są kursy dotyczące tego czy zawodnik znajdzie się w na podium czy w najlepszej szóstce konkursu. Taki typ dużo łatwiej trafić, ale też trzeba pamiętać o tym, że światowa czołówka jest dość szeroka.

Etoto – skoki narciarskie

Bukmacher Etoto nie mógł przejść obojętnie wobec konkursów skoków narciarskich. W Etoto obstawimy m.in. pojedynki, ale nie tylko w dwóch seriach, ale też w tej pierwszej. Trzeba jeszcze skrupulatniej analizować formę zawodników, bo nasz skoczek nie ma szans poprawy w drugiej serii. 

Zakłady Betx – skoki narciarskie

W połowie 2020 roku start swojej działalności ogłosił bukmacher Betx. Warto zajrzeć na jego portal, bo nowi klienci mogą liczyć m.in. na darmowy zakład. W ofercie Betx są też skoki narciarskie. Typerzy mogą obstawiać m.in. to, czy dany zawodnik stanie na podium konkursu.

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz