Zakład bez ryzyka – sprawdź oferty

Zaczynając swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, warto orientować się w kilku kwestiach. Przede wszystkim trzeba to robić rozsądnie, bez angażowania dużych kwot. Dobrą opcją wdrożenia się jest pierwszy zakład bez ryzyka. Jest to jedna z najbardziej popularnych promocji dla nowych graczy, którą oferują niemal wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce. Dowiedz się, jak to działa i które podmioty oferują najlepsze oferty.

Zakład bez ryzyka dostępny jest u wszystkich największych bukmacherów działających na polskim rynku. Znajdziemy go w STS, Betfan, Betclic czy Fortunie. Jednak jak z niego skorzystać – czym jest, jakie są zasady, jak zagrać? W tym tekście dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz. Opiszemy, jak to działa u niektórych bukmacherów. Należy jednak pamiętać o tym, aby korzystać wyłącznie z usług tych kilkunastu firm, które posiadają licencję Ministerstwa Finansów. W ten sposób mamy pewność, że działają legalnie. Jest to również gwarancja bezpieczeństwa dla naszych pieniędzy oraz gwarancja, że jeśli wygramy, otrzymamy swoje pieniądze.

Czym jest zakład bez ryzyka?

Zakład bez ryzyka to świetne rozwiązanie w momencie, kiedy po raz pierwszy próbujemy sił w bukmacherce. W praktyce oznacza on to, że – jak sama nazwa wskazuje – niczym nie ryzykujemy.  Jeśli kupon nam „nie wejdzie”, odzyskujemy wszystkie zainwestowane pieniądze. Na całym świecie taki zakład znany jest jako cashback – w dosłownym tłumaczeniu oznacza to zwrot pieniędzy.

Oczywiście, aby zawrzeć taki zakład, najpierw musimy wpłacić na nasze konto środki. Zakład bez ryzyka – czy też cashback – nie jest bowiem tym samym, co darmowy bonus. Zasilamy zatem naszą skarbonkę na profilu u wybranego bukmachera i obstawiamy. Jeśli któreś z typowanych zdarzeń zakończy się innym wynikiem, niż zakładaliśmy, pieniądze wracają do nas (do głównego depozytu lub na konto bonusowe – w zależności od zasad oferty) i ponownie możemy je wykorzystać przy kolejnych zakładach. Jednak tym razem – w przypadku złego typowania – postawiona kwota już do nas nie wróci. 

Warto jednak pamiętać o tym, że zakład bez ryzyka nie zawsze musi być jednocześnie bonusem powitalnym dla nowych graczy. Zdarza się, że niektóre firmy oferują taką promocję również tym, którzy już są zarejestrowani od dłuższego czasu i regularnie obstawiają zdarzenia. Zależy to jednak od polityki danego bukmachera – każdy ma inną, dlatego warto wcześniej zapoznać się z regulaminem. Wtedy możemy faktycznie wybrać to rozwiązanie, które będzie dla nas najbardziej interesujące.

Zakład bez ryzyka – wszystko, co musisz wiedzieć

Na wstępie najważniejsza kwestia – każdy bukmacher ustala własne zasady. Dlatego, jeśli widzimy u kilku tę samą promocję, jaką jest zakład bez ryzyka, możemy być pewni, że każda z nich znacząco się różni na poziomie zasad i regulaminu. Niezwykle istotne jest zatem dokładne przeanalizowanie każdej z ofert. Tylko w takim przypadku będziemy pewni, czy chcemy z niej skorzystać. Rozbieżności w promocjach mogą dotyczyć nie tylko samej kwoty zwrotu. Cashback może zawierać różne obostrzenia. Oto najpopularniejsze:

 • Maksymalna kwota zwrotu stawki.
 • Kursy minimalne jako warunek zawarcia zakładu.
 • Zwrot do depozytu lub na konto bonusowe.
 • Zwrot stawki z lub bez podatku.
 • Czas na wykorzystanie zakładu bez ryzyka.
 • Możliwe konieczne obrócenie cashbackiem.
 • Zasady wzięcia udziału w promocji.
 • Wymagany rodzaj zakładu – pojedynczy lub wielokrotnym.
 • Kategorie, które można obstawiać (niektórzy bukmacherzy wyłączają możliwość obstawiania niektórych zdarzeń przy cashbacku).

Należy też pamiętać, że każdy bukmacher sam ustala kwotę cashbacku. Czasem jest to kilkadziesiąt złotych, a czasem nawet kilkaset. Maksymalna kwota do odzyskania zawsze jest jasno określona, dzięki czemu każdy gracz wie, na co może liczyć. Inną kwestią jest to, że w zakład bez ryzyka możemy zainwestować więcej, jednak z zastrzeżeniem, że możemy odzyskać jedynie deklarowaną przez bukmachera kwotę. Dla przykładu: cashback wynosi 200 zł, ale obstawiamy za 500 zł – kupon „nie wchodzi” i na nasze konto wraca 200 zł, ale o 300 zł jesteśmy stratni.

Dlatego tak ważne jest, aby grać uważnie i rozsądnie. Lepiej obstawiać pewne zdarzenia (kiedy np. outsider gra z liderem) albo takie, na których doskonale się znamy. Obstawianie zdarzeń u bukmachera, jak wszystko zresztą, wymaga czasu, aby się tego nauczyć. Warto więc rozpoczynać od pojedynczych zakładów (nawet kilku) na mniejsze kwoty niż tych złożonych z wielu wydarzeń.

W przypadku bukmacherki warto też zaznajomić z obowiązującym prawem. Bowiem, zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej z 2017 roku[^1], wszyscy bukmacherzy działający legalnie na terenie Polski, objęci są obowiązkowym podatkiem od gier hazardowych. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że to tak naprawdę gracz uiszcza ten podatek (w wysokości 12% od obrotu) – mnożnik kuponu w momencie jego zawarcia wynosi 0,88, a nie 1,00.

W tym momencie należy pamiętać, że zakład bez ryzyka opiewający na 100 zł oznacza tyle, że na konto obstawiającego wróci dokładnie 88 zł. Jeśli chcemy, aby dostać z powrotem całą kwotę, musimy zagrać za dokładną kwotę 113,64 zł lub wyższą. Czyli tak naprawdę sami sobie dopłacamy to, co zostaje zabrane w podatku.

Kto oferuje zakłady bez ryzyka?

Na polskim rynku znajdziemy wielu bukmacherów oferujących zakład bez ryzyka. Skupmy się jednak na tych najpopularniejszych, które obecnie oferuję tę promocję.

 • BetClic. Najwyższy zakład bez ryzyka jest obecnie oferowany przez tego właśnie bukmachera. Aż do 550 zł na start. Aby skorzystać z promocji, należy wpisać kod promocyjny przy rejestracji oraz wpłacić pierwszy depozyt na pierwszy zakład powyżej 1 zł z minimalnym kursem 1.14. Wówczas możemy liczyć na cashback. Tak wysoka kwota zwrotu pozwala na większe ryzyko. Można postawić więcej, licząc na wyższą wygraną, ale nawet w przypadku, kiedy źle obstawimy, nic złego się nie dzieje – pieniądze wracają na nasze konto. W przypadku wygranej, aby wypłacić środki, należy obrócić nimi sześciokrotnie po kursie 2.0.
 • PZBUK. Aby skorzystać z promocyjnego zakładu bez ryzyka u tego bukmachera, należy zarejestrować się i postawić zakład. Jednak, co ciekawe, zwrot otrzymujemy za pierwszy nietrafiony kupon. To oznacza, że promocja nie przepada w momencie zawarcia pierwszego zakładu. Wartość takiego cashbacku wynosi 200 zł. Trzeba go aktywować i obrócić z kursem minimalnym 1.40.
 • BETFAN. Promocja – czy też bonus – u tego bukmachera to 100% od pierwszych trzech depozytów (łącznie do 3000 zł). Jednak w przypadku zakładu bez ryzyka jest to 100 zł przy użyciu kodu promocyjnego. Aby go wykorzystać, należy wpłacić do depozytu przynajmniej 10 zł i zawrzeć zakład z minimalnym kursem 1.14. Bonus jest wypłacany na konto główne. Jednak, aby tak się stało, trzeba wcześniej aż pięciokrotnie obrócić cashbackiem po minimalnym kursie 2.0. Bonus jest przyznawany najpóźniej w ciągu 48 godzin od rozliczenia ostatniego zdarzenia na kuponie. Warto zaznaczyć, że zakład bez ryzyka u tego bukmachera nie obejmuje zakładów na gry wirtualne.

Źródła:

[^1]: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000088/O/D20170088.pdf

5/5 - (2 votes)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz