Bukmacher bez weryfikacji – zakłady bukmacherskie bez dowodu

Wszystkie serwisy bukmacherskie kuszą potencjalnych użytkowników różnymi promocjami, a niektóre firmy także minimalnymi formalnościami związanymi z założeniem konta gracza. Zakłady bukmacherskie bez dowodu osobistego – to dziś powszechna propozycja ze strony firm oferujących obstawianie wyników sportowych. Bukmacher bez weryfikacji oferuje rejestrację tzw. konta tymczasowego, które wiąże się niestety z szeregiem ograniczeń. Jest to jednak świetny sposób na wypróbowanie oferty bukmacherskiej, bez konieczności uskuteczniania nierzadko uciążliwej procedury weryfikacyjnej. W każdym momencie można też dopełnić wymaganych formalności – by cieszyć się pełną funkcjonalnością konta gracza. Jak w praktyce wygląda rejestracja na platformie bukmacherskiej bez dokumentu tożsamości i o czym należy pamiętać, stawiając zakłady za pośrednictwem konta tymczasowego?

Konto u bukmachera bez weryfikacji – czy to w ogóle możliwe?

Założenie konta u bukmachera bez weryfikacji, czyli przesłania fotokopii dowodu osobistego bądź paszportu – jest możliwe, ale związane jest z nadaniem konta gracza o statusie tymczasowym. Wielu bukmacherów i użytkowników traktuje taką opcję jako pierwszy etap rejestracji, który umożliwia wpłacenie depozytu i obstawianie. Większość serwisów bukmacherskich nakłada jednak na takie konta pewne ograniczenia, a także nie udostępnia pełnej funkcjonalności platformy. Działalność branży bukmacherskiej sankcjonują różne przepisy oraz zobowiązania licencyjne, dlatego liberalne podejście przy rejestracji nowych użytkowników ma swoje granice.

Legalny bukmacher może oferować swoje usługi w Polsce wyłącznie osobom pełnoletnim. Zobligowany jest on też do wypełniania obowiązków wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Firma bukmacherska powinna również zadbać o ograniczenie ryzyka wyłudzeń i oszustw ze strony nieuczciwych klientów. Wszystko to sprawia, że wcześniej czy później – każdy bukmacher musi zweryfikować dane, wiek i numer rachunku bankowego użytkownika serwisu oferującego zakłady wzajemne w naszym kraju.

Szybka rejestracja u bukmachera bez weryfikacji – jak przebiega i co daje?

Na etapie rejestracji konta u bukmachera bez weryfikacji, podanie podstawowych danych i informacji odbywa się na bazie zwykłego oświadczenia ze strony osoby zakładającej swój profil w serwisie. Szybki proces rejestracji w rzeczywistości sprowadza się z reguły do podania imienia i nazwiska, daty urodzenia (czasem pod postacią nr PESEL) oraz adresu e-mail, na który bukmacher wysyła link aktywacyjny. Cała procedura nie trwa dłużej niż 3 minuty, po których można korzystać z platformy bukmacherskiej i obstawiać różne zdarzenia.

Szybka rejestracja i status konta tymczasowego umożliwiają wpłatę depozytu oraz obstawianie dowolnych zdarzeń z oferty zakładów bukmacherskich. Użytkownik konta tymczasowego ma możliwość sięgnięcia po niektóre bonusy i promocje, a także prawo do zatrzymania wszystkich wygranych, jakie uda mu się zgromadzić w trakcie gry. Największą restrykcją przy koncie bez weryfikacji – jest brak możliwości wypłacenia posiadanych środków – zarówno wygranych, jak i pochodzących z depozytu.

Główne powody, dla których graczy interesuje rejestracja u bukmachera bez dowodu tożsamości

Minęły już czasy, kiedy amatorzy zakładów bukmacherskich zakładali mnóstwo fikcyjnych kont na serwisach oferujących bonusy bez depozytu czy inne gratisy dla nowych userów. Brak możliwości wypłaty środków bez poprawnej weryfikacji konta – skutecznie zniechęca do tego typu nadużyć. Na rejestrację bez konieczności przesyłania skanu dokumentu tożsamości, decydują się osoby, które zamierzają najpierw bliżej przyjrzeć się ofercie bukmachera oraz stosowanym przez niego praktykom, np. szybkości rozliczania kuponów.

Niektórzy uzależniają dokończenie procesu pełnej rejestracji od tego – czy uda im się wygrać „grubszą kasę” z darmowego bonusa (np. zakład bez ryzyka lub freebet). Kolejna grupa zwolenników gry bez weryfikacji liczy na profity z obrócenia bonusu od pierwszej wpłaty i jeśli taka „misja” zakończy się powodzeniem – wówczas poddają się procesowi weryfikacyjnemu. Istnieje również grono osób, które po prostu chcą odłożyć ten uciążliwy niekiedy obowiązek na później.

Ostatnią kategorią użytkowników są osoby chroniące swoją prywatność bądź obawiające się udostępnienia danych osobowych. U wielu z nich na wyobraźnię działa mit o rzekomej możliwości wycieku danych wrażliwych i zaciągnięcia przez osoby trzecie pożyczki czy kredytu na ich konto. Profesjonalni, licencjonowani bukmacherzy posiadają jednak szereg zabezpieczeń i procedur, dzięki którym nie jest możliwe uzyskanie dostępu do danych użytkowników przez osoby nieupoważnione. Zebranie danych służy włącznie wypełnieniu obowiązków narzuconych legalnie działającym bukmacherom przez Ministerstwo Finansów, które nadzoruje proces licencyjny.

Czy obowiązują jakieś limity na konto bez weryfikacji u bukmachera?

Tak, oprócz wspomnianego już braku możliwości wypłaty zgromadzonych na koncie gracza środków finansowych, tymczasowy status uzyskany podczas rejestracji wiąże się też z pewnymi limitami kwotowymi. Przeważająca większość bukmacherów zgadza się na obstawianie zakładów z konta bez weryfikacji – do kwoty ok. 5 000 złotych. Oznacza to, że do tej wartości (sumy) wnoszonych stawek, bukmacher deklaruje się przyjmować zakłady. Po przekroczeniu tej sumy stawek, liczonej dla wszystkich dotychczasowych kuponów, bukmacher odmówi przyjęcia kolejnego zakładu – do czasu przekształcenia konta tymczasowego w konto stałe (po weryfikacji). Należy zaznaczyć, że nie ma tu znaczenia czy kupony były wygrane, czy też przegrane.

Nie należy jednak mylić limitów bukmacherskich dla konta tymczasowego, o jakich mowa powyżej, z limitami kwot i czasu przeznaczanych na grę. Tego rodzaju oświadczenia składa się przy rejestracji stałego konta i wynikają one wprost z obowiązującej ustawy hazardowej.

Zdarza się, iż bukmacherzy nie udostępniają graczom bez weryfikacji konta – pełnej funkcjonalności serwisu, a także ograniczają dostęp do części atrakcji w ramach oferty promocyjnej.

W niektórych przypadkach, z jakimi można się zetknąć na rynku zakładów wzajemnych w internecie, status konta tymczasowego można uzyskać jedynie na określony czas, np. 1 miesiąca lub 90 dni. Po tym okresie bukmacher wymaga przesłania zdjęcia/skanu dokumentu – celem weryfikacji danych osobowych, a także uzupełnienie formularza rejestracyjnego o numer rachunku bankowego czy adresu korespondencyjnego.

Czy i kiedy trzeba poddać się weryfikacji oraz jak przebiega ten proces?

Mniej więcej połowa podmiotów legalnie działających na rynku zakładów bukmacherskich online, nie narzuca terminu dokonania weryfikacji konta, a pozostała część daje na to 28, 30 lub 90 dni – od chwili aktywowania konta „na próbę”. Precyzyjna informacja o takim obowiązku, zwykle znajduje się w mailu powitalnym od bukmachera. Jeżeli gracz nie dokona weryfikacji w wyznaczonym terminie, na posiadanym koncie nie ma możliwości zawarcia żadnego zakładu – aż do momentu jego pełnej aktywacji.

Uzyskanie statusu konta stałego wymaga uzupełnienia kilku danych, takich jak np. adres zamieszkania, numer konta w banku, na jakie mają być realizowane wypłaty oraz przesłania fotokopii dokumentu tożsamości. Zazwyczaj bukmacherzy udostępniają zalogowanym użytkownikom – specjalny interaktywny formularz, za pośrednictwem którego można zaimportować plik ze zdjęciem bądź skanem dowodu osobistego czy paszportu.

Co ciekawe, jeśli ktoś z tego powodu będzie czuł się spokojniejszy, to niektórzy bukmacherzy zgadzają się nawet na zamazanie wizerunku (twarzy), adresu lub naniesienia na zdjęciu adnotacji typu „Wyłącznie do użytku bukmachera”. Wystarczy zadbać o to, aby skan/fotografia dokumentu tożsamości była czytelna (np. bez odblasków z lampy) oraz obejmowała całą powierzchnię dowodu (obie strony) czy paszportu (jedna strona). Wbrew nieprawdziwym wyobrażeniom i mitom – proces weryfikacji przebiega szybko (często do 20 minut), „bezboleśnie”, jest całkowicie bezpieczny i otwiera przed użytkownikiem serwisu pełne spektrum funkcjonalności.

Zakłady bukmacherskie bez dowodu czy gra na pełnym koncie – co się bardziej opłaca?

Doświadczenia i praktyka użytkowników serwisów bukmacherskich wskazuje, że nie warto zwlekać z pełną rejestracją oraz weryfikacją konta. Z pewnością pochłania to nieco więcej czasu, ale pakiet dodatkowych benefitów dla stałych użytkowników może okazać się nieoceniony. Każdy gracz liczy też na to, że z czasem będzie mógł wypłacić sobie na bankowy rachunek wygrane pieniądze z poprawnego typowania wyników sportowych. Wypłaty są jednak możliwe wyłącznie dla kont zweryfikowanych, nie ma więc sensu tracić później czasu na kompletowanie danych dla bukmachera, co opóźni przelew środków. Obowiązujące limity dla kont tymczasowych mogą również sprawić, że gracz będzie miał zablokowaną możliwość obstawienia za większą kasę niezwykle interesującego zakładu live, kiedy konieczna jest szybka decyzja i reakcja. Zdecydowanie rekomendujemy więc grę na w pełni zweryfikowanym koncie gracza.

Bukmacher bez dowodu – które firmy umożliwiają rejestrację bez weryfikacji i jakie nakładają ograniczenia?

Większość legalnych firm, oferujących zakłady bukmacherskie online, stwarza możliwość rozpoczęcia przygody z obstawianiem meczów – bez konieczności przesyłania dokumentu tożsamości. Spośród renomowanych bukmacherów, bez weryfikacji w tym momencie można pograć m. in. w:

Za wyjątkiem Noblebet oraz LVBet, wszędzie limit stawek na grę wynosi do 5 000 zł., natomiast u wspomnianych bukmacherów został on podwyższony do kwoty 5 200 złotych. Bukmacher Fortuna i eWinner dają najkrótszy czas na dokonanie weryfikacji (przesłanie dokumentu tożsamości) – 28 dni, w Superbet, Betclic i Totalbet – termin pełnej rejestracji wynosi z kolei 90 dni. U pozostałej grupy firm bukmacherskich maksymalny termin na weryfikację konta nie został określony.

Ewenementem jest bukmacher PZBuk, w którym nie tylko nie ma narzuconego terminu na przekwalifikowanie konta tymczasowego w stałe, ale nie obowiązują też żadne limity na obstawianie! Teoretycznie więc można tam zgromadzić całkiem pokaźną sumkę, a weryfikacji poddać się dopiero z chwilą chęci wypłaty środków. Środowisko typerów oczekuje aktualnie na ruch ze strony znanego bukmachera Etoto (oferującego m. in. rewelacyjne kursy na mecze piłkarskie), który nie zdecydował się jeszcze na umożliwienie nowym graczom rejestracji tymczasowej bez weryfikacji.

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz