Co to jest Cashback? Bukmacherzy z ofertą zakładu bez ryzyka
Cashback, czyli zakład bez ryzyka. To bardzo popularna forma promocji, którą kuszą bukmacherzy. Nie ma przecież nic lepszego niż postawić pieniądze, odebrać zysk i nie przejmować się ewentualną wpadką. Jak w każdej promocji i Cashback ma swoje regulaminowe kruczki, które wyjaśnimy krok po kroku.
Typerzy mogą liczyć na wiele promocji bukmacherskich. Jedne są bardziej opłacalne, a inne raczej należy omijać szerokim łukiem, bo pod szyldem „promocja” chowa się po prostu marketingowa ściema. Cashback, czyli zakład bez ryzyka, jest jednak jedną z bardziej lubianych form promocji bukmacherskich przez typerów. Oczywiście i w tej promocji są ukryte haczyki, bo firmy bukmacherskie też chcą coś zyskać na udzielanych bonusach.
Warto jednak pamiętać, że z oferty cashback powinno korzystać się u legalnych bukmacherów. To ważne, bo gra u bukmacherów, którzy nie posiadają licencji wydawanej przez Ministerstwo Finansów, jest w Polsce karana. Wysoka grzywna oraz przepadek wygranej to nie są przelewki. Natomiast oferta legalnych bukmacherów jest bogata, a cashback to tylko jedna z wielu ciekawych promocji.
Co to jest cashback?
Cashback, to tłumacząc z angielskiego, „zwrot pieniędzy”. W świecie bukmacherki cashback oznacza „zakład bez ryzyka” i większość bukmacherów tak właśnie nazywa ten rodzaj promocji. Trzeba powiedzieć, że polska nazwa zdecydowanie lepiej odzwierciedla zasady bonusu. Cashback oznacza bowiem to, że bukmacher zwraca graczowi środki, które przeznaczy na zakład bukmacherski. Jednak dzieje się to tylko w jednym przypadku – gdy gracz swój zakład przegra. Stąd nazwa „zakład bez ryzyka”. Jeśli kupon jest trafiony – pieniądze z wygranej po prostu lądują na naszym koncie. Jeśli nie trafiamy kuponu – bukmacher zwraca nam na konto bukmacherskie stawkę zakładu.
Czy każdy zakład w ofercie bukmachera ma opcję Cashback? Niestety nie. Byłaby to zbyt piękna promocja, która raczej nie generowałaby zysków bukmachera. Oferta na zakład bez ryzyka najczęściej pojawia się w ofercie powitalnej, która skierowana jest do nowych klientów. Najczęściej cashback obejmuje pierwszy zakład, który zawieramy u danego bukmachera. Czasami też zakład bez ryzyka pojawia się przy innych okazjach i jest on dostępny dla graczy, którzy mają od dawna konto bukmacherskie. Cashback bukmacher może zaoferować np. z okazji rozpoczęcia ważnego turnieju, ligowych rozgrywek czy z okazji wprowadzenia nowej dyscypliny w ofercie.
Cashback nie jest też darmowym zakładem. Gracz musi przelać najpierw środki na konto bukmachera, a potem zawrzeć zakład.
Za ile można postawić zakład bez ryzyka?
Przejdźmy do szczegółów promocji cashback. Jakie kwoty zwróci nam bukmacher? Oczywiście to zależy od oferty danego bukmachera. Możemy przyjąć, że oferty na zakład bez ryzyka obejmują stawki od 50 złotych do 150 złotych. Jednak zdarzają się promocje, które nie mieszczą się w tych widełkach – są niższe lub wyższe.
Przyjmijmy, że bukmacher oferuje zakład bez ryzyka w wysokości 100 złotych. Najczęściej oznacza to, że musimy właśnie tyle wpłacić na swoje konto, by zagrać pierwszy zakład z oferty bukmachera, ale już sama stawka na zakład bez ryzyka może być niższa. Jednak, jeśli nie wykorzystamy pełnej puli, to nie przechodzi ona na kolejne zakłady. Wspomniane 100 złotych będzie natomiast maksymalnym zwrotem. Jeśli gracz postawi swój pierwszy kupon za 200 złotych i skorzysta z opcji cashback, to zwrot obejmie tylko połowę stawki.
Bukmacherzy z reguły nie ograniczają zbyt mocno oferty kursowej, z której można wybierać wydarzenia na zakłady bez ryzyka. Z oferty bywają jednak wyłączone mecze niszowych lig czy dyscyplin lub np. sport wirtualny. Czasami też zakład bez ryzyka obejmuje tylko konkretne rozgrywki np. możemy skorzystać z cashback, jeśli postawimy na spotkania piłkarskiej ligi polskiej lub angielskiej. Najczęściej też nie ma wymogu kursu minimalnego czy określania minimalnej liczby meczów na kuponie. Czasami jednak bukmacherzy określą kursy maksymalne. Są one jednak z reguły tak wysokie, że i tak trudno stworzyć realny do wygrania zakład i przekroczyć limit.
Na czym polega Cashback – jak bukmacher zwraca stawkę?
Jeśli nasz zakład w ramach cashback okaże się wygrany, to de facto nic się nie dzieje. Pieniądze trafiają na nasze konto i promocja kończy swój bieg. Dopiero jak nas kupon będzie przegrany, rozpoczyna się zabawa. Bukmacher zwraca nam stawkę zakładu, ale jest ona pomniejszona o podatek, czyli 12% kwoty, za którą postawiliśmy zakład.
Podatek jest obowiązkowy i nie ma związku z tym czy kupon jest wygrany, czy przegrany. Jeśli zatem postawimy 100 złotych na zakład bez ryzyka, to zwrot wyniesie 88 złotych. Żeby zatem skorzystać z maksymalnej kwoty zwrotu (w ramach przykładowej promocji „cashback 100 złotych”) należy zagrać kupon za ok. 113 złotych. Wtedy po odcięciu podatku na nasze konto trafi prawie równa stówka. Bukmacherzy w regulaminie zazwyczaj zaznaczają dokładaną kwotę, za którą należy zagrać, aby w maksymalny sposób skorzystać z promocji.
Dostajemy zwrot i co dalej? Niestety, co do zasady, nie możemy od tak wypłacić sobie pieniędzy ze zwrotu na swój rachunek bankowy i zakończyć przygody z danym bukmacherem. Pieniądze ze zwrotu stawki trafiają na nasze konto bonusowe i musimy obrócić swoje środki, żeby móc później je wypłacić. Co oznacza obrót przy zakładzie bez ryzyka? Obrót to konieczność zagrania za wielokrotność otrzymanego zwrotu, po określonym kursie minimalnym i liczbą wydarzeń na kuponie. Każdy bukmacher ma swoje zasady obrotu.
Dla przykładu – bukmacher wymaga trzykrotnego obrotu zwrotu za zakład bez ryzyka po kursie 2,0. Wymaga też trzech meczów na kuponie. Jeśli otrzymaliśmy cashback u bukmachera w wysokości 100 złotych, to musimy zagrać zatem łącznie za 300 złotych, a minimalny kurs trzech zdarzeń to właśnie 2,0. Nie trzeba od razu grać jednego kuponu za cały wymagany obrót. Może być to kilka lub więcej zakładów. Z reguły gracz ma jednak 30 dni, żeby dokonać obrotu. Gracz nie musi obracać pieniędzy. Jeśli zdecyduje się na zakończenie gry, nie poniesie konsekwencji poza tym, że środki w ramach zakładu bez ryzyka przepadną.
Obrót przy cashback to największy kruczek w promocji typu zakład bez ryzyka. Jak widać, nie jest to forma promocji, która całkowicie eliminuje ryzyko. Nawet jeśli dostaniemy zwrot, to musimy przeznaczyć go na zakłady bukmacherskie i dopiero po tym jak skutecznie dokonamy obrotu, a to nie jest łatwe, możemy odzyskać część postawionych pieniędzy w ramach promocji cashback.
Cashback a Cashout – wyjaśniamy różnicę
Podobieństwo nazw bywa mylące, ale trzeba wyraźnie podkreślić, że cashback i cashout to zdecydowanie inne promocje. Cashback opisaliśmy już szeroko i w skrócie polega na tym, że:
- dostajemy zwrot stawki za przegrany zakład zawarty w ramach promocji,
- możemy skorzystać z niego w ramach promocji powitalnej lub okolicznościowej,
- zwrot musimy obrócić na warunkach promocji.
Cashout ma nieco inne cechy i polega na tym, że gracz może zamknąć kupon wcześniej, niż zostanie zakończony ostatni mecz. Jeśli bukmacher ma w swojej ofercie cashout, to można z niego skorzystać wielokrotnie. Cashout można użyć wtedy, gdy np. pozostał nam jeden mecz do końca, a pozostałe wydarzenia są już pozytywnie rozstrzygnięte. Gracz nie ryzykuje, że ostatni mecz zepsuje wszystko, a bukmacher może zaoszczędzić trochę pieniędzy. I to na wiele sposobów. Po pierwsze nie ryzykuje konieczności wypłaty dużej wygranej, a po drugie nawet jeśli wypłaci środki w ramach cashout, będą one mniejsze, niż jakby gracz zagrał kupon za taką samą stawkę bez tego ostatniego meczu.
Najlepiej z cashout skorzystać jeszcze przed rozpoczęciem ostatniego meczu. Im dalej w las, tym bukmacher będzie mniej skłonny wypłacić środki lub będą one coraz niższe. Czasami jednak możemy w ostatniej chwili uratować choćby stawkę zakładu. Jednak pozbawiamy się szansy, że gol np. w doliczonym czasie gry spowoduje, że wygramy pełną pulę.
Cashout nigdy nie będzie przyznany, jeśli już jeden zakład jest rozliczony jako przegrany. Bukmacherzy do każdego kuponu podchodzą indywidualnie i to specjalny algorytm decyduje, czy w ogóle bukmacher zechce nam udostępnić cashout i jaką kwotę nam zaproponuje. O ile jeśli w ramach zakładu bez ryzyka spełnimy wszystkie wymogi promocji, to otrzymamy cashback, to przy cashout bukmacher ma pełną dowolność i możemy albo przyjąć jego propozycję, albo czekać na końcowe rozstrzygnięcia lub czasami po prostu nie dostać żadnej oferty.
Jeśli jednak dostaniemy środki z zakładu w ramach cashout, nie musimy ich obrać. Po prostu zapisywane są na naszym koncie jako wygrana i możemy je od razu przelać na swój rachunek bankowy lub wykorzystać do dalszej gry.
Który bukmacher oferuje cashback?
Cashback bukmacherzy oferują dość ochoczo, bo jest to forma promocji, która pozwala wszystkim co nieco ugrać. Typerzy mogą bardziej zaryzykować, poznać ofertę bukmacherską bez większej obawy, ale bukmacherzy też swoje wezmą. Przecież warunki obrotu cashback wymuszają na typerze to, żeby jeszcze dłużej pozostał klientem danego bukmachera. Jednak nie wszyscy bukmacherzy mają w ofercie zakład bez ryzyka. Trzeba też pamiętać, że cashback „pojawia się i znika”, więc warto trzymać rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzać ofertę bukmacherską. Sprawdźmy zatem, którzy legalni bukmacherzy w Polsce oferują zakład bez ryzyka.
Cashback STS
Największy polski bukmacher ma w ofercie jeden z najwyższych zakładów bez ryzyka. W zamian za założenie konta można otrzymać do 200 złotych zwrotu za pierwszy zakład. Cashback w STS należy trzykrotnie obrócić po kursie co najmniej 1,91. Nie ma minimalnego limitu meczów, ale do obrotu zaliczają się tylko wygrane kupony, a to znacznie utrudnia przebrnięcie przez promocję. Aby skorzystać z promocji, trzeba wpisać hasło „ZBR200” w formularzu rejestracyjnym.
Cashback Fortuna
Fortuna, drugi największy bukmacher na polskim rynku, również oferuje maksymalnie 200 złotych na pierwszy zakład bez ryzyka. Co najważniejsze, zakład bez ryzyka w Fortunie nie jest obarczony żadnymi warunkiem obrotu. Jeśli nasz zakład będzie przegrany, po prostu dostaniemy zwrot stawki, która zostanie pomniejszona jedynie o podatek. Cashback w Fortunie otrzyma każdy nowy klient bukmachera i obowiązuje na pierwszy zawarty zakład.
Cashback Betclic
Ten bukmacher nie słynie z bardzo bogatej oferty powitalnej, ale akurat Cashback bukmacher Betclic oferuje dość hojnie. Nowy gracz po wpisaniu kodu „B550” może liczyć na zwrot 550 złotych. Musi jednak zagrać pierwszy kupon aż za 625 złotych, żeby maksymalnie skorzystać z promocji. Obrót Cashback u bukmachera Betclic – sześciokrotny, po kursie minimalnym 2,0.
Cashback Betfan
Bukmacher Betfan ma aż potrójny cashback. Każdy nowy gracz może przy pierwszym depozycie skorzystać z maksymalnego zwrotu stawki w wysokości 100 złotych, ale wpłata nie może być niższa niż 20 złotych. Jeśli przegramy, to podobnie jak w Fortunie, dostajemy zwrot i możemy od razu wypłacić środki.
Przy drugim i trzecim cashback’u w Betfan (po kolejnych wpłatach) gracz musi już ewentualny zwrot obrócić czterokrotnie po kursie 3,0 (minimalny kurs jednego zdarzenia to 1,35). Zwrot może sięgnąć 200 i 300 złotych.
Cashback eWinner
Bukmacher eWinner w ramach oferty powitalnej proponuje zakład bez ryzyka w wysokości 150 złotych. Minimalna wartość zakładu (i depozytu) to 20 złotych, a żeby maksymalnie skorzystać z promocji, trzeba zagrać za 170 złotych. Gracz może od razu wypłacić środki z cashback eWinner i nie musi obracać środkami.
Cashback PZBuk
PZBuk nieco inaczej podchodzi do zakładu bez ryzyka. Cashback w PZBuk jest dostępny nie na pierwszy zakład, a na pierwszy przegrany. W formularzu rejestracyjnym trzeba wpisać wcześniej odpowiedni kod. Wymóg jest taki, że gracz musi postawić zakład z co najmniej dwoma wydarzeniami i każdy z kursem minimalnym 1,40. Jeśli taki kupon zostanie przegrany to gracz otrzyma równowartość stawki (bez pomniejszania o podatek) do wysokości 200 złotych. Następnie za otrzymany cashback w PZBuk można zagrać „darmowy kupon”. Wygrana będzie pomniejszona o całą stawkę, ale będzie wolna od wymogów dalszych obrotów.
Cashback Superbet
W Superbet bez ryzyka można… grać cały pierwszy tydzień od założenia konta. Jeśli pierwszy tydzień gracz zakończy na minusie, może liczyć na zwrot strat w wysokości do 500 złotych. Później gracz ma 14 dni na czterokrotny obrót. Na kuponie muszą być co najmniej dwa zdarzenia z minimalnym kursem co najmniej 1,30 i kursem łącznym wynoszącym co najmniej 1,80.