Jak działa zakład bez remisu? DNB w zakładach bukmacherskich

Listy kursowe u bukmacherów są coraz bardziej opasłe. Bukmacherzy starają się zachęcać do obstawiania coraz to dziwniejszych zakładów. O ile stawianie na to, kto rozpocznie mecz, jest czystą loterią i pozbawione jest to głębszego sensu, to obstawianie zakładu bez remisu może być bardzo pożytecznym narzędziem w rękach typerów. 

Możliwości zawierania zakładów bukmacherskich są już niemal nieograniczone. Typerzy mogą stawiać na wyniki do przerwy, na to, ile będzie kartek czy rzutów rożnych lub też, jaką przewagą jednej z drużyn skończy się mecz. Wybór jest ogromny, bo można obstawiać też strzelców goli czy zawodników, którzy zdobędą najwięcej punktów. Bukmacherów wystawiających kursy ogranicza już tylko wyobraźnia, bo już nie miejsce. W internecie mogą publikować wszystko. Wiele z tych kursów jest jednak zbytkiem i doświadczeni typerzy nawet na spoglądają. Jednak kursy na spotkanie bez remisu cieszą się dużą popularnością. Zakład bez remisu zwiększa bowiem szanse gracza na odniesienie triumfu. Oczywiście zakład na spotkanie bez remisu (lub też remis=zwrot, DNB, draw no bet – bo tak bukmacherzy oznaczają taki kurs) można zagrać w takich sportach jak piłka nożna czy hokej na lodzie, bo tam remisy występują i są zmorą obstawiających.

Zakład bez remisu – bukmacherski handicap

Niewiele osób wie, że zakład na spotkanie bez remisu jest to forma zakładu z handicapem, które są popularne w ofertach niejednego bukmachera. Dlaczego zakład draw no bet uznawany jest za handicap? Zakład bez remisu już na starcie daje przewagę typerowi. Nie musi on martwić o to, że w granym przez niego spotkaniu będzie remis. Typerom zdecydowanie łatwiej jest określić się po jednej ze stron – wygra lub przegra. Remis jest typowany mniej chętnie. Z reguły handicap polega na dopisaniu jednej z drużyn goli czy punktów do jej rzeczywistego wyniku. Zakład bez remisu jest handicapem danym typerowi. Draw no bet, jako handicap w zakładach bukmacherskich, został wymyślony przez Azjatów, dlatego często nazywany jest handicapem azjatyckim. Jednak bukmacherzy europejscy, w tym również z Polski, od dawna mają w swoich ofertach zakłady bez remisu. 

Co to jest zakład bez remisu?

DNB – co to jest?

Zakład bez remisu to taki rodzaj zakładu, który automatycznie anuluje kupon gracza, jeśli w spotkaniu, które obstawiał, padnie remis. Dotyczy to głównie spotkań piłkarskich czy hokejowych, ale też każdego innego sportu, w którym możliwe jest wystąpienie remisu. 

Zakład bez remisu, czyli draw no bet, oznacza, że mecz, który zakończy się remisem, uznawany jest za taki, który w ogóle się nie rozegrał. Spotkanie jest rozliczone po kursie 1,00 i jeśli jest to jedyny kurs na kuponie, to typer otrzymuje zwrot całej stawki postawionej na taki zakład. Jeśli na kuponie było więcej pozycji, to bukmacher odpowiednio zmniejsza możliwą wygraną. 

Zakład na spotkanie bez remisu oznacza, że gracz może postawić tylko i wyłącznie na dwa rozstrzygnięcia (1 lub 2). Nie może obstawić remisu. Jest to inne rozwiązanie niż np. 1x lub x2, bo w takich przypadkach remis nie powoduje zwrotu stawki, a daje pozytywne rozstrzygnięcie i uznanie pierwotnego kursu, po którym zakład został złożony. 

Kiedy warto obstawiać zakład DNB?

Jest kilka sytuacji kiedy warto rozpatrywać zakład DNB. Bukmacher praktycznie do każdego meczu dodaje w swojej ofercie taki zakład. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zakład bez remisu zawsze obniża kurs. To oczywiste, bo typer mniej ryzykuje, więc bukmacher nie może sobie pozwolić na wystawienie takich samych kursów jak w  tradycyjnej ofercie (1,x,2). 

Jednak kursy na spotkanie bez remisu są wyższe niż te z podpórką (czyli 1x lub x2) i to czyni taki zakład dużo bardziej opłacalnym.

Kiedy stosować DNB? Bukmacher w spotkaniach dwóch równych drużyn wystawia dość wysokie kursy. Szczególnie w spotkaniach hokejowych. Strategii bukmacherskich jest wiele, ale gdy gracz chce postawić wyższą stawką na jeden lub dwa mecze, warto zastanowić się, czy nie zminimalizować ryzyka właśnie poprzez postawienie zakładu bez remisu. Szczególnie wtedy, gdy nasz typ nie jest papierowym faworytem. Wtedy kursy na draw no bet mogą być naprawdę wysokie i warte zastanowienia.

Dlaczego warto stawiać na zakłady bez remisu?

Największą zaletą obstawiania zakładów bez remisu jest mniejsze ryzyko. W sportach takich jak piłka nożna czy hokej padają one często, a gracz na starcie ma 33% szans na wytypowanie zwycięstwa (gdy uznamy, że siły drużyn są równe). Przy anulowaniu możliwości remisu nasze szanse w starciu z bukmacherem rosną do 50%. 

Obstawianie zakładu bez remisu to także wyższe kursy w porównaniu z tymi wystawianymi na grę z podpórkami, czyli 1x lub x2. Podpórki nie powodują anulowania kuponu w razie remisu, więc bukmacherzy asekurują się wtedy niższymi kursami.

Który bukmacher oferuje draw no bet?

Kursy na zakłady bez remisu można znaleźć w ofercie każdego bukmachera działającego na polskim rynku. Kursy na draw no bet znajdziemy w ofercie bukmacherów stacjonarnych oraz internetowych. Są to bardzo popularne zakłady dlatego żaden bukmacher nie może zrezygnować z DNB. Bukmacherzy w swoich ofertach różnie nazywają zakłady bez remisu, używają też nazw draw no bet, DNB, czy też remis=zwrot. Wszystkie one oznaczają to, że jak spotkanie zakończy się remisem, to typer dostanie za swój zakład zwrot. 

Warto też pamiętać, żeby sprawdzać ranking legalnych bukmacherów w Polsce. Tylko gra u bukmacherów, którzy mają polską licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów, jest dozwolona polskim prawem. Gra u bukmacherów bez koncesji może wiązać się z poważnymi karami, takimi jak przepadek wygranych czy z wysoką grzywną. 

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz