Bet at home – jak wejść? Czy gra w Bet at home jest legalna w Polsce?

Polska ustawa hazardowa jest jedną z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Szczególnie po nowelizacji ustawy z kwietnia 2017 roku. Czy bukmacher Bet at home jest w Polsce legalny? Jak można wejść na stronę Bet at home? Wyjaśniamy.

Ustawa hazardowa reguluje działanie polskiego rynku bukmacherskiego. Podstawowe założenia nowelizacji, która weszła w życie w kwietniu 2017 roku, zakładają zablokowanie działalności w Polsce bukmacherów, którzy nie mają w Polsce licencji. Jest to dokument, który wydaje Ministerstwo Finansów, a uprawnia on podmiot do przyjmowania zakładów bukmacherskich. Koncesja zawiera szereg warunków, w tym najważniejszy z punktu widzenia państwa, czyli opłacanie wysokiego podatku. Zakłady bukmacherskie w Polsce obarczone są podatkiem od obrotu w wysokości 12%. To spore obciążenie, więc bukmacherzy wliczają ten podatek do każdego przyjętego zakładu. W konsekwencji, gdy gracz obstawi kupon za 100 złotych, to de facto gra za 88 złotych. Reszta idzie bezpośrednio do państwowego skarbca.

Zobacz nasze zestawienie buków:

[ranking id=70 count=5]

Lista bukmacherów zakazanych. Czy można wejść na Bet at home?

Jednym z podstawowych narzędzi w walce z nielegalnymi bukmacherami jest tzw. lista domen zakazanych lub „czarna lista nielegalnych bukmacherów”. To wykaz tych stron internetowych, które muszą być natychmiast blokowane przez operatorów, bo podmioty, które ich używają nie mają koncesji na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Polsce. Lista jest ciągle aktualizowana i jest na niej też bukmacher Bet at home.  W pełni legalny ranking bukmacherów sprawdzicie u nas na stronie typujesz.pl

Bet at home przed nowelizacja ustawy hazardowej, choć nie posiadał polskiej licencji, był w Polsce bardzo popularny. Wysokie kursy, ciekawa oferta zakładów, a do tego wirtualne kasyno i oczywiście brak podatku. Produkt wprost skrojony pod polskiego typera. Jednak nowe prawo hazardowe bardzo usztywniło zasady wejść na takie strony jak Bet at home. Austriacki bukmacher, który działa na wielu licencjach (np. maltańskiej czy niemieckiej) jest w Polsce nielegalny i gracze nie mogą korzystać z oferty Bet at home. 

Bet at home – jak wejść?

Czy to oznacza, że gracz nie może wejść na stronę Bet at home? Może i to nawet na dwa sposoby. Jednak przypomnijmy, że oba są nielegalne i grożą za to kary.

Bet at home nie stara się o polską koncesję, ale to nie oznacza, że nadal nie walczy o polskiego klienta. Nie ma po prostu takiego prawa, którego nie da się obejść lub można by go łamać wprost. Oczywiście pod groźbą kary. Nowelizacja ustawy hazardowej nie sprawiła, że nagle wszyscy bukmacherzy bez licencji przestali w Polsce działać. Ich udział w rynku spadł i to wyraźnie, ale nadal pozostaje bardzo wysoki i sięga 50% (wcześniej ok. 90%).

Swój udział ma w tym też bukmacher Bet at home. Jak wejść zatem na stronę bukmachera? Po pierwsze wystarczy… wpisać tylko adres bukmachera w wyszukiwarkę. To takie proste? Tak, gdyż Bet at home stosuje bardzo agresywną taktykę i co chwilę zmienia swoją domenę internetową, poprzez dopisanie kolejnego numeru. Po wpisaniu adresu w wyszukiwarce ten numer nie jest istotny i gracz może wejść bez problemu na stronę. Po paru dniach domena zapewne zostanie wpisana na zakazaną listę, minie kolejnych parę dni i zostanie zablokowana, ale bukmacher stworzy kolejny adres. I tak w kółko.

Bet at home nie utrudnia klientom z Polski zakładania konta. Nie wymaga od nich żadnych dokumentów i działa jakby nigdy nic. Niektórzy bukmacherzy, którzy nie mają w Polsce licencji nadal utrzymują polską stronę, ale wymagają np. potwierdzenia tego, że mieszkamy poza Polską, a wtedy gra jest legalna.

Co więcej Bet at home umożliwia na kilka sposobów przelewanie środków na grę. To również jest surowo zabronione przez polską ustawę hazardową. Każda wpłata na konto takiego bukmachera jest nielegalne i grozi karą. Co istotne taki krok jest zdecydowanie łatwiej wyśledzić niż założenie konta u nielegalnego bukmachera.   

Jak wejść na Bet at home – sieć VPN

Dość prostym sposobem, żeby korzystać z oferty zablokowanego w Polsce bukmachera jest korzystanie z sieci VPN. Jest to jednak nadal sposób nielegalny, choć trzeba przyznać, że niemal nie do wykrycia. O ile sam gracz nie popełni błędu np. poprzez przelew środków, który łatwo można wyśledzić. Wtedy ryzykujemy naprawdę wysoką grzywną.

Co daje nam sieć VPN? Przede wszystkim anonimowość i zniesienie geoblokady. Jednym kliknięciem zmieniamy bowiem swój adres IP z polskiego na inny – tam gdzie znajduje się serwer z którym się łączymy.

Dzięki VPN możemy wejść na stronę Bet at home bez problemów. Przynajmniej dopóki bukmacher nie zmieni swojej tolerancyjnej polityki. VPN nie daje bowiem 100% pewności, że zawsze skorzystamy z oferty nielegalnego w Polsce bukmachera.

Firmy bukmacherskie również obawiają się kar i część prowadzi biznes w pełni zgodny z lokalnym prawem i nie zamierza łamać go dla niewielkiego zysku. Dlatego nawet jeśli będziemy posługiwać się zagranicznym IP, będą one wymagać od swojego klienta potwierdzenia zamieszkiwania w kraju, w którym dany bukmacher może prowadzić działalność. 

Bukmacherzy nie lubią też anonimowości i będą sprawdzać nasz adres IP. Podejrzane dla nich będą ciągłe zmiany np. raz IP azjatycki, raz niemiecki, a raz amerykański. Takie konto może zostać szybko zablokowane.

Bet at home. Jak wejść legalnie?

Gra w Bet at home może być jednak w pełni legalna. Warunek jest prosty. Gracz musi wejść na stronę Bet at home, będąc poza Polską. Typer taki musi rzeczywiście przebywać w innym kraju, a także wpłacać pieniądze w legalny i w pełni transparentny sposób. Należy też zachować dowód na to, że przebywaliśmy w danym kraju, gdyby nasza aktywność wzbudziła ciekawość polskich kontrolerów.

Bet at home. Jakie grożą kary?

Podaliśmy sposoby jak wejść na stronę Bet at home. Za każdym razem zaznaczaliśmy, że większość sposobów jest nielegalna i grożą za nie kary. Jest to o tyle ważne, że Bet at home nie utrudnia gry polskim typerom i wielu graczy może nie zdawać sobie sprawy z tego, że łamie prawo. Nie będzie to jednak wytłumaczeniem przed polskimi organami skarbowymi. To na graczu leży obowiązek sprawdzenia czy bukmacher ma w Polsce licencję na przyjmowanie zakładów bukmacherskich.

Gra u nielegalnych bukmacherów może nas słono kosztować. Pomijamy aspekt niezbyt przyjemnych kontaktów ze skarbówką, bo to oczywistość, ale wymiernymi konsekwencjami gry u nielegalnych bukmacherów może być:

  • przepadek wygranych włącznie z postawioną stawką,
  • karę grzywny.

Szczególnie uciążliwa może być grzywna. Wyliczana jest na podstawie stawek dziennych, których może być maksymalnie 120. Stawki dzienne ustala się na podstawie minimalnego wynagrodzenia i mogą wynosić od 86,67 do 34 668 złotych. Maksymalna kara za złamanie ustawy hazardowej w 2020 roku może wynieść ponad 4,1 milionów złotych. 

Warto też zaznaczyć, że po nowelizacji ustawy hazardowej urzędnicy zyskali znacznie więcej narzędzi, aby ukarać graczy. Kary są nakładane dość często i Skarb Państwa zyskał już ok. miliarda złotych.

Inne niedogodności? Przede wszystkim brak ochrony klienta. Legalni bukmacherzy muszą liczyć się z tym, że odpowiednie urzędy będą bronić praw klientów, a regulaminy gry muszą być przejrzyste i są kontrolowane. Zawsze też możemy skorzystać z procedury sądowej.

Lista legalnych bukmacherów

Grając u nielegalnych bukmacherów, możemy wygrać zapewne nieco więcej. Co prawda kursy z reguły są niższe, ale nie ma podatku, który zdecydowanie obniża wygraną. Gracz może też skorzystać z wirtualnych kasyn czy z gry w pokera. W Polsce ten rodzaj hazardu jest mocno ograniczony i na rynku legalnie działa tylko państwowy monopolista, którego oferta jest dość mocno okrojona. Plusy więc są, ale jednak jeszcze raz przestrzegamy. Korzystanie z nielegalnych bukmacherów jest niezgodne z polskim prawem i grożą za to solidne kary.

Żeby uniknąć przykrych niespodzianek należy zapoznać się z jeszcze jedną listą publikowaną przez Ministerstwo Finansów. Lista legalnych bukmacherów jest znacznie krótsza od „czarnej listy”. Pod koniec 2020 roku znajduje się na niej nieco ponad 20 podmiotów. Nie wszystkie firmy jednak korzystają ze swoich uprawnień, a to w konsekwencji daje nam listę kilkunastu legalnych bukmacherów w Polsce.

Tylko gra za pośrednictwem tych bukmacherów jest w Polsce legalna. Nikt nie będzie mógł nam zarzucić złamania prawa i będziemy mogli spokojnie zasypiać, nie bojąc się niespodziewanego kontaktu z organami ścigania.

Jasne, wygrane będziemy mieli mniejsze, ale „święty spokój” jest bezcenny. Dodatkowo warto też pamiętać, że legalni bukmacherzy bardzo mocno działają na niwie sponsorskiej. Zawieranie zakładów za ich pośrednictwem sprawia, że więcej środków zostaje w polskich klubach i organizacjach sportowych.

Zobacz więcej poradników dot. bukmacherów:

5/5 - (3 votes)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz